Huawei GT 2 Pro: Часовникът, който обича тениса

Huawei GT 2 Pro: Часовникът, който обича тениса

Има много спорове за това как думата LOVE, която се използва в тениса със значението на “нула“ се е озовала в официалната терминология на спорта. 

Най-приемливата теория е, че това е свързано с израза „да играеш за любов“.  Идеята е, че човек, който играе заради любовта към спорта, не се интересува от точките. С други думи, играта на корта, предизвикването на самия себе си, е причината да продължите да играете, въпреки че имате резултат “love”, т.е. кръгла нула. 

За играчите спортът може да бъде наистина „труд на любовта“, израз, който предполага начинание, извършено от любов към самата работа, без да се калкулира ползата или наградата. 

Подобна идея се среща в произхода на думата аматьор, която може да се отнася до човек, който прави нещо строго за любов; думата идва от латинската дума amare, което означава „да обичаш“.

В крайна сметка аматьорите са истински обичащите играта, а тенисът е почти като наркотик – няма много неща, които да накарат човек да се лиши от сън в името на това да гледа как любимият му играч печели, или по-лошо – губи. 

Може би Australian Open не е най-доброто време да си анализирате съня, но ето че спортният часовник на Huawei GT 2 Pro, който е едно от малкото устройства на пазара, които въобще мерят тренировките по тенис, може да ви помогне да си направите пълна картина на съня, на сърдечния ритъм и на нивото на кислород в кръвта. 

Посланик на марката е канaдецът Вашек Поспишил, който по време на карантина мереше тренировките си от хотелската стая с GT 2 Pro. 

Най-хубавото на този часовник, освен че можете да го ползвате, докато играете, е че се зарежда веднъж на две седмици. Истината е, че го слагате на ръката си и буквално забравяте за него. 

По отношение на измерванията по време на тренировка, те са по-кардио ориентирани. Благодарение на  GT 2 Pro на Huawei, например, ще разберете, че интензивната част в един час тренировка е около 30 минути. Получавате и графика за сърдечна ви дейност за целия период на тренировката.

huawei gt 2 pro

Бързаме да отговорим на въпроса, който сигурно вече си задавате – дали за да ползвате часовника и да можете да гледате данните си за по-дълъг период от време, е необходимо и телефонът ви да е същата марка. Не, не е, ние го тествахме както с Huawei, така и с друг Android и iOS. 

Често човек отива на спорт в работно време и съответно не всичките му познати уважават този свещен един час. С GT 2 Pro приемате обаждания и говорите от китката си, но с достатъчно качество на звука, така че да приемете спокойно важните обаждания, дори и от корта.

Освен спортен артикул GT 2 Pro e и лайфстайл – отива си както със спортен екип, така и с риза. Можете да сменяте дисплея му с различни “кожи: (skins) – от супер спортен, до класически изглед. 

Може би най-ценната му функция е следенето на съня. Часовникът показва не само колко часа сте спали, но в каква фаза на съня сте били – дали в дълбок сън, дали във фаза на сънуване или лек сън и съответно колко часа е продължила всяка една от тях. 

Huawei GT 2 Pro

Следващият път когато Поспишил излезе на корта, загледайте се в китката му. Няма да е на този турнир, защото канадецът вече падна от Медведев в първи кръг. 

И накрая, нека в седмица на любовта да се върнем на темата за любовта. Кръгла нула ли е любовта в тениса? 

Оказва се, че любовта като нула се среща още по-назад в годините. 

Писмени записи на игра „за любов“ датират от 1700-те и ранното използване на този термин се среща в игрите на карти. През 1742 г. Едмънд Хойл, британски писател от 18-ти век, препоръчва за играта на вист следното: „Ако вашият противник е 6 или 7 на нула (Love),  в този случай трябва  да рискувате, с надеждата да изравните … „

Алтернативната теория на „‘любовта“ в тениса е тази за „яйцето“, “ l’œuf  „, която казва, че когато тенисът се пренася от Англия във Франция, французите започват да казват „l’œuf“ вместо „нула“ заради приликата на нулата „0“ с яйце. 

Ранната употреба в книгата за карти обаче разбива теорията за „яйцето“, но не дава точки и за теорията „за любов“; дава само представа кога love е била използвана за първи път в писмен вид, за да означава „нищо“ в спорта и игрите.  В крайна сметка любовта, дори когато това означава „нищо“, кара всички да се чувстват по-добре. 


В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH