Плишкова отново отстрани Сабаленка за място на финал

Omnium Banque Nationale, полуфинал

Каролина Плишкова – Арина Сабаленка 6-3, 6-4

Поставената под №4 Каролина Плишкова достигна до финала на WTA 1000 турнира в Монреал, след като отстрани първата в схемата Арина Сабаленка след 6-3, 6-4.

Чехкинята бе загубила първите си два мача с беларускинята, но сега вече статистиката в съперничеството им е изравнена. За нея това е втори случай в последните седмици, в който чрез победа над Сабаленка стига до финал. Предишният бе на Уимбълдън.

Във втория сет Плишкова успя да обърна след пробив пасив и така след час и 21 минути стигна до третия си WТА финал през сезона.

Чехкинята изигра много стабилен мач, в който реализира 4 от осемте си брейкбола и спечели две трети от точките на втори сервис на съперничката. С успеха над световната №3 Плишкова си гарантира завръщане в топ 5 на ранглистата в понеделник. Тя е спечелила 12 от последните си 14 мача.

На финал Плишкова очаква победителката от мача между непоставените Джесика Пегула и Камила Джорджи, като любопитен факт е, че е загубила и четирите си мача с Пегула през тази година.

От самото начало Плишкова заигра много успешно на втори сервис на съперничката си, а допълнителният проблем за Сабаленка бе, че тя не успяваше да пласира често първото си подаване.

Това доведе до ранен пробив за 2-1, след което при 5-3 чехкинята реализира и втори за край на сета. Това ѝ позволи да сервира първа във втората част. Тя бе малко по-равностойна, като главната причина бе, че и Плишкова започна да изпитва затруднения на втори сервис.

В седмия гейм Сабаленка стигна до първия си пробив в мача, с който поведе за 4-3. Плишкова обаче отговори с рибрейк, а сценарият на първия сет се повтори и, сервирайки за оставане в мача, беларускинята отново допусна брейк.