Тенисът изисква екипировка и равни кортове – неща, които са скъпи. Това е и причината да не е най-разпространеният спорт в Уганда.
Това е спорт на чужденците, „докаран от британските колонизатори“, затова само те са имали удоволствието да го играят. Нещата обаче се променят.
Уганда става протекторат на Обединеното кралство през 1894 г. Получава независимост през 1962 г. От 1971 г. Иди Амин управлява като диктатор през идващото десетилетие.
Свален е след танзанийска инвазия през 1979 г. Ситуацията леко се подобрява с идването на Милтън Оботе, чието президентство приключва през 1985 г., въпреки че бунтовниците продължават да се бият дълго след това. Днешният президент Йовери Мусевени е на власт от 1986 г.
В този политически контекст, една група в столицата Кампала се посвещава на тениса и това да развие спорта.

Условията са далеч от перфектни. Медийното внимание е минимално, а обществените кортове са само няколко. Малцина са и хората от средната класа в страната, които могат да си позволят да играят.
Но все пак има стабилна тенис общественост, която е посветена на това да разпространи играта. Хората използват екипировка втора ръка. Повечето кортове са на клей, защото е по-евтино да се построят такива игрища. А най-скъпо се набавят тенис топки, заради което често се правят кампании за набиране на средства.
В галерията може да видите тенис ентусиастите в Уганда и доказателство, че кортовете може да са малко, но ентусиазмът е огромен.