250 победи на „хард“: Медведев в трети кръг на US Open

US Open, втори кръг
Даниил Медведев – Кристофър О’Конъл 6-2, 6-2, 6-7(6), 6-2

Даниил Медведев записа 250-ата си победа на „хард“ в Tура и се класира за трети кръг на US Open. Руският тенисист надигра Кристофър О‘Конъл с 6-2, 6-2, 6-7(6), 6-2, а двубоят завърши след полунощ в Ню Йорк.

Поставеният под №3 имаше всички предпоставки да вярва, че победата му ще се превърне в протоколна, но плановете се объркаха, когато най-малко очакваше.

До 4-1, 40-15 във втория сет руснакът нямаше загубена точка на първи начален удар. Той продължи да доминира и макар третият сет да беше по-равностоен, в тайбрека Медведев имаше два мачбола при 6-4 точки. О‘Конъл обаче се измъкна и спечели дългия гейм.

„Труден мач. Не знам защо, но в този момент той реши да заиграе по-добре“ – пошегува се Медведев.

„Аз си играх по един и същи начин от началото до края. Стана ми по-трудно, но се радвам, че издържах. Имах възможности в третия сет, но се възползвах в четвъртия. Ако се ядосаш, може да загубиш концентрацията си и всичко да се случи“.

В следващия кръг Медведев играе със Себастиан Баес, който е в серия от 12 поредни победи.

US Open се провежда от 28 август до 10 септември. Мачовете можете да гледате на живо по телевизионния канал Eurosport, а в www.eurosport.com ще бъде показана всяка точка от всеки мач на всеки корт, детайлно коментирани от експертите на Warner Bros. Discovery Sports. Eurosport, на Warner Bros. Discovery Sports, е широко признат като „дома на тениса в Европа“ и синоним на излъчването на US Open.