6-0, 6-0: Сабаленка продължава доминацията си в Мелбърн

Australian Open, трети кръг
Арина Сабаленка – Леся Цуренко 6-0, 6-0

Арина Сабаленка определено се чувства комфортно в ролята си на защитаващ титлата в Мелбърн. Беларускинята е в четвърти кръг на Australian Open, след като не даде нито един гейм на Леся Цуренко на „Род Лейвър Арена“. Поставената под №2 се нуждаеше от едва 52 минути на корта, за да достигне до десетата си поредна победа на турнира след 6-0, 6-0.

Тя е и първата с такава серия в Мелбърн от Серина Уилямс в периода 2017-2019.

До момента защитата на титлата върви повече от впечатляващо, като в рамките на три мача тя е загубила едва шест гейма общо.

Двете с Цуренко си бяха разменили по един успех в досегашните два мача, но в петъчния обеден мач Сабаленка контролираше двубоя по възможно най-убедителния начин.

Тя отрази единствения брейкбол на украинката и в същото време реализира шест от десетте си брейкбола. 16 уинъра спрямо 7 на съперничката и 6 непредизвикани грешки по-малко също допълват картината на доминация за Сабаленка.

Любопитен факт е, че за нея това е първа победа с 6-0, 6-0 в кариерата ѝ на ниво WTA.

Лесните победи обаче би трябвало да спрат дотук. В следващия кръг Сабаленка ще има за съперничка тенисистка, срещу която в миналото е имала проблеми – Аманда Анисимова.

Американката е спечелила четири от петте мача помежду им до момента, включително и срещата им в Мелбърн през 2019-а.

Анисимова, за която турнирът е втори след седеммесечна пауза от тура, победи бившата №2 в света Паула Бадоса след 7-5, 6-4 за час и 28 минути игра.