Алкарас оцеля в пет сета, Синер победи Вавринка за първи успех на трева

Уимбълдън, първи кръг
Ян-Ленард Щруф – Карлос Алкарас 6-4, 5-7, 6-4, 6-7(3), 4-6
Яник Синер – Стан Вавринка 7-5, 4-6, 6-3, 6-2

Карлос Алкарас оцеля в много труден петсетов мач, за да достигне за втори път в кариерата си до втория кръг на Уимбълдън.

В равностоен двубой на корт №1 испанецът овладя мощните сервиси на Ян-Ленард Щруф, за да стигне до обрат от 1-2 сета за крайния успех след 4 часа и 14 минути игра – 4-6, 7-5, 4-6, 7-6(3), 6-4.

За него това бе пета победа в шестия му петсетов мач и общо 33-и успех през сезона, в който вече има четири титли.

Ключовият момент в двубоя бе великолепния минаващ от бекхенд при 0-2 точки в тайбрека на четвъртия сет, която даде начало на обрата. В опит да подобри представянето си от миналата година той ще срещне Талон Грикспор, победил Фабио Фонини с 5-7, 7-5, 6-3, 6-4.

В същото време друга от младите звезди в мъжкия тенис в лицето на Яник Синер надделя със 7-5, 4-6, 6-3, 6-2 над Стан Вавринка в един от най-интересните мачове в първи кръг. Това бе и първа победа за 20-годишния италианец на трева в кариерата му.

„Много съм щастлив да съм във втори кръг. Да играя със Стан е трудно. Той е невероятен шампион, един от най-великите.  В края играх по-добре, сервирах по-добре и се надявам това да ми даде увереност за следващия мач“, коментира той след мача, в който реализира 42 уинъра спрямо 33 непредизвикани грешки.

Във втори кръг е и двукратният шампион на Уимбълдън Анди Мъри след 4-6, 6-3, 6-2, 6-4 над Джеймс Дъкуърт. Следващият съперник на шотландеца е №20 в схемата Джон Иснър, който трябваше да премине през пет сета с квалификантка Енцо Куако, който в последния кръг на пресявките отстрани Димитър Кузманов.