Алкарас загуби сет, но преодоля Де Йонг

Карлос Алкарас загуби сет, но не допусна изненада в мача си с нидерландския квалификант Йеспер Де Йонг, завърши с успех 6-3, 6-4, 2-6, 6-2 в полза на поставения под №3.

Испанецът започна мача добре, но в третия сет нивото му падна значително и големият брой непредизвикани грешки помогнаха за изненадващия резултат в него. Де Йонг дори поведе с пробив в четвъртата част, но в този момент Алкарас си върна концентрацията и до края не даде нито гейм на съперника си.

„Както съм казвал много пъти, всеки играч може да те вкара в неприятности. Трябва да си много концентриран във всеки мач, всяка точка и всеки кръг. Няма значение, дали съм на върха в ранглистата и играя с някой извън топ 10. Трябва да играеш най-добрия си тенис, за да продължиш напред. Ранкингът няма значение, значение има нивото, което имаш и съм сигурен, че той ще пробие в топ 100.“

За разлика от лесния си мач срещу Джей Джей Улф, днес Алкарас имаше известни проблеми срещу нидерландеца, който го затрудни с постоянство и дълбочина в ударите, но като че ли нямаше силите да поддържа това ниво за по-дълъг период от време.

Алкарас реализира 35 уинъра, но направи и 47 непредизвикани грешки. Победата дойде след 3 часа и 8 минути. За 20-годишния испанец предстои мач срещу победителя от двубоя между Себастиан Корда и Сону Куон, които ще играят в четвъртък.