Фонини изпита нервите на Чилич. Дел Потро се справи с Иснър

Ролан Гарос, 1/8-финали
Марин Чилич – Фабио Фонини 6-4 6-1 3-6 6-7(4) 6-3
Хуан Мартин дел Потро – Джон Инсър 6-4 6-4 6-4

Марин Чилич удържа в нервния мач срещу Фабио Фонини и се класира на 1/4-финал на Ролан Гарос след 6-4 6-1 3-6 6-7(4) 6-3. Хърватинът доминираше в първите два сета, но загуби инициативата след това. В решителната част световният №4 бе по-хладнокръвен.

Чилич ще играе в следващия си мач срещу Хуан Мартин дел Потро, който елиминира Джон Иснър с 6-4 6-4 6-4.

Световният №4 проби за 2-0 в първия сет и взе подаването си за 3-0. Фонини обаче успя да го извади от ритъм и осъществи рибрейк, преди да върне паритета – 3-3. Чилич изпусна брейкбол в осмия гейм, но в десетия затвори сета от посрещане – 6-4.

Хърватинът дръпна 3-0 и във втория сет и изцяло наложи контрол на случващото се на корта, като този път не загуби концентрация и постигна двоен брейк за 5-1, с който предреши изхода – 6-1.

В началото на третия сет Фабио проби за 2-0, но не успя да затвърди. Италианецът обаче затвърди впечатлението, че когато подава е максимално фокусиран и не си позволява да се разсейва, докато при посрещане често пъти с действията си забавя играта.

В четвъртия гейм Фонини проби отново за 3-1 и този път покачи- 4-1. Световният №18 запази разликата в резултата и спечели сета – 6-3.

Чилич извади труден сервис гейм за 1-0 в четвъртия сет, но после нямаше затруднения в подаванията си. След петия гейм Фонини поиска медицински таймаут, след който не изглеждаше да има сериозен физически проблем, завърна се и записа бърз сервис гейм – 3-3.

Фабио изпусна два брейкбола в седмия гейм, а опрян до станата в десетия, спаси мачбол и изравни – 5-5. Чилич вече не приличаше на доминиращия тенисист от първите два сета, все по-често закъсняваше с ударите си или се позиционираше грешно. Стигна се до тайбрек, в който Фабио бе по-добър – 7-6(4).

В решителния сет подаващите нямаха особени проблеми. В седмия гейм при 40-30 Фонини направи двойна грешка, а после сгреши форхенд, с който осигури брейкбол на съперника. Италианецът не успя да се справи и изостана 3-4.

Чилич затвърди за 5-3, а в деветия гейм поведе 30-40 и реализира мачбола – 6-3.