Коментирайте ден IX на Ролан Гарос

Носителят на 12 титли от Големия шлем Новак Джокович ще играе на корт „Сюзан Ленглен“ във вторник, като програмата стартира от 15:00 ч. българско време. Сърбинът ще срещне Марко Чекинато в спор за място на 1/2-финалите.

Tова може и да им е първият сблъсък, но двамата се познават от години и достатъчно са тренирали заедно. Едва ли обаче и някой е очаквал, че италианецът ще играе 1/4-финал срещу Джокович.

Програмата на централния корт откриват Александър Зверев и Доминик Тийм.

В последния им мач залогът за Тийм бе дебютна титла от Мастърс, но въпреки трите си поражения преди това Зверев спечели финала в Мадрид миналия месец. Австриецът ще търси не само реванш, но и класиране за трети пореден път на 1/2-финал на Ролан Гарос.

Корт „Филип Шатрие“ (започват в 15:00 ч. българско време)