Медведев загуби сет срещу Боржеш, но не допусна изненада

Даниил Медведев продължава успешното си представяне на Australian Open, макар и да загуби още един сет по пътя към четвъртфиналите. Световният №3 отстрани вече добре познатия у нас Нуно Боржеш след 6-3, 7-6(4),5-7, 6-1.

Медведев бе близо до много лесна победа, след като в третия сет при 5-4 имаше два мачбола. Неговият съперник успя да ги спаси и да спечели три гейма подред, с което прати мача в четвърта част. В нея обаче Боржеш нямаше сили да се противопостави на фаворита и така най-успешното му участие в турнир от Шлема приключи в четвърти кръг.

„Мачът беше доста физически, той беше агресивен. Направих няколко безумни двойни грешки“ – започна своя анализ в интервюто след мача Медведев.

„Чувствах се на 100% днес, но в третия сет допуснах да загубя концентрацията си. Сравнително бързо си върнах фокуса. Сега се чувствам наистина уморен. Надявам се, че един ден пауза ще ми бъде достатъчна, за да се възстановя.“

Той влезе и в детайлен анализ на позицията си на ретур, говорейки пред Джим Къриър. „Пресилено е да ме наричаш майстор на ретура. Мисля, че не са толкова добри. Когато започнах да играя, Цонга бе един от тези, които сервираха най-силно. Казах си, че трябва да си дам повече пространство за реакция. Появиха се и по-добре сервиращи и аз се отдръпнах още по-назад. Това ми дава време.“

Агресията на Боржеш действително направи задачата на Медведев не особено лесна. Първият сет бе решен от единствен пробив за 4-2. Във втория сет руснакът отново имаше предимство на ретур, но Боржеш върна допуснатия пробив при първата си възможност затова и изравни за 4-4. В тайбрека световният №69 поведе с 2-0, но взе само още точка до края.

Третата част бе най-интересна, като след три пробива в първите четири гейма Медведев поведе с 4-1. В седмия гейм той отрази четири брейкбола, а сервирайки за мача допусна да бъде пробит. Всичко това се дължеше на повишената агресия на Боржеш, който след това отрази и двата мачбола, за да стигне до неочаквания успех в сета.

В четвъртия сет мачът вървеше еднопосочно и Медведев не постави под съмнение победата си.

В топ 8 негов съперник ще бъде Хуберт Хуркач, който отстрани другата сензация в турнира – Артур Казо след 7-6(6), 7-6(3), 6-4.