Плишкова отстрани полуфиналистка от Ролан Гарос

Уимбълдън, първи кръг

Каролина Плишкова – Тамара Зиданшек 7-5, 6-4

Каролина Плишкова започна участието си на Уимбълдън с победа със 7-5, 6-4 над Тамара Зиданшек. Словенката бе една от сензациите на Ролан Гарос, където достигна до полуфинал, но на тревата чехкинята демонстрира превъзходството си.

Плишкова, която през тази седмица изпадна от топ 10 за първи път от близо 5 години, реализира и трите си възможности за пробив в мача, което беше ключът за успеха ѝ заедно с високия процент на спечелени точки на първи сервис.

Зиданшек завърши с един брейк от петте си шанса и направи прекалено много непредизвикани грешки – 21 спрямо 14 уинъра, докато при Плишкова съотношението бе положително.

Единственият пробив за словенката в целия мач дойде още в първия сервис гейм на чехкинята и гарантира аванс от 3-0 за Зиданшек. Плишкова трябваше да отразява шанс за втори пробив пред съперничката си в шестия гейм, но оттам насетне повиши нивото си и от 3-5 успя да спечели четири поредни гейма.

Чехкинята мина през нов труден откриващ сервис гейм във втората част преди да постигне решителния пробив за 3-2. Той бе затвърден с гейм, в който отрази една възможност за рибрейк. До края два сервис гейма на 0 бяха достатъчни за крайната победа.

Така се оформи един много интересен мач във втори кръг, където Плишкова ще срещне Дона Векич. Хърватката, която на Уимбълдън е непоставена, победи Анастасия Потапова с 6-1, 6-4.

В първите мачове от ден №2 на турнира големи изненади нямаше. Елизе Мертенс отстрани Хариет Дарт с 6-1, 6-3, а Онс Жабур продължи прекрасното си представяне на трева с 6-2, 6-1 над Ребека Петершон.

Само 2 гейма пък загуби 15-ата в схемата Мария Сакари в мача си с Аранча Рус, продължил само 49 минути за 6-1, 6-1.

Все пак, една от поставените при жените отпадна – №28 Алисън Риск, която бе надиграна от Тереза Мартинцова с 6-2, 4-6, 6-1.