„При 5-3 във втория сет разбрах, че съперникът ми е с Covid“ – странна ситуация от Доха

„При 5-3 във втория сет разбрах, че съперникът ми е с Covid“ - странна ситуация от Доха

За много странна ситуация разказа Елиот Беншетри само минути след мача си срещу Денис Кудла от първия квалификационен кръг на Australian Open в Доха.

За французина това бе първи официален мач, в който представлява родината на баща си Мароко. За негово съжаление той завърши със загуба от американеца 4-6, 3-6. Малко след поражението Беншетри използва своя профил в Instagram, за да разкаже за абсурдната ситуация. По думите му при 3-5 във втория сет самият той е получил информация, че съперникът му е с положителна проба за Covid-19.

Във въпросния момент супервайзорът на турнира е съобщил на треньора на Кудла за положителната проба и че възпитаникът му трябва да се оттегли от двубоя при следващата почивка. Само че следваща почивка няма, защото американецът пробива за край на мача.

По регламент тенисистите трябва да дадат проба веднага при пристигането си и след това да прекарат 24 часа в стаята си до излизането на резултата. Защо Кудла е получил право да играе без пробата му да е излязла, остава неясно.

След мача Беншетри е получил потвърждение, че ако бе успял да вземе гейма си за 4-5, то двубоят е щял да бъде прекъснат и той да бъде обявен за победител, с което да продължи към следващия кръг.

Сега най-вероятният сценарий изглежда съперникът на Кудла за втори кръг, австралиецът Дейн Суини да премине към трети кръг без игра. Това се потвърждава и от факта, че мач Суини – Кудла няма в програмата за вторник. Не е ясна и съдбата на Беншетри, който също ще трябва да се карантинира, ако бъде сметнат за близък контакт на Кудла.

В същото време още един тенисист с място във втори кръг е дал положителна проба. Това е Франсиско Черундоло, заради което неговият съперник Марио Вилела е директно в последната фаза на квалификациите.