Сабаленка и Гоф прелетяха към четвъртфиналите в Мелбърн

Australian Open, четвърти кръг
Коко Гоф – Магдалена Фрех 6-1, 6-2
Арина Сабаленка – Марта Костюк 6-2, 6-1

Арина Сабаленка и Коко Гоф останаха най-изявените фаворитки на Australian Open   и засега по категоричен начин оправдават очакванията към тях. След нови убедителни победи и двете вече са част от четвъртфиналите на турнира.

Сабаленка имаше за съперник Аманда Анисимова, срещу която бе загубила четири от досегашните им пет срещи. Това не ѝ попречи да преодолее американката след 6-3, 6-2 за 70 минути, в които направи 18 уинъра.

Беларускинята отново не бе пробита, а Анисимова е тенисистката, която печели най-много геймове срещу нея от началото на турнира. Общият брой загубени геймове от Сабаленка е 11 или по 2,2 гейма на мач. Толкова убедително достигане до четвъртфинал не е имало от 2013-а насам.

За Сабаленка това е шесто поредно участие в топ 8 на „мейджър“ турнир. В него тя ще срещне победителката от мача между Мира Андреева и Барбора Крейчикова.

Гоф на свой ред прекара на корта още по-малко време – 63 минути за 6-1, 6-3 над Магдалеха Фрех пред погледа на легендата Род Лейвър. За американката това е девета поредна победа от началото на годината, след като в първата седмица на сезона тя защити титлата си в Оукланд.

Гоф е на първия си четвъртфинал в Мелбърн, като освен това е и най-младата в този етап на турнира от 2008-а насам, когато това постигна Агниешка Радванска.

19-годишната звезда проби още в първия гейм, а до края на сета реализира още два брейка. Доминацията ѝ продължи и във втората част, като тя завърши срещата с 21 уинъра и без да е дала нито една възможност за пробив на съперничката си.

На четвъртфинал Гоф ще срещне Марта Костюк, която на свой ред бе категорична срещу квалификантката Мария Тимофеева – 6-2, 6-1. До момента двете четвъртфиналистки са играли помежду си веднъж – в Аделаида през 2022-а, когато Гоф спечели в три сета.