US Open, финал
Коко Гоф – Арина Сабаленка 2-6, 6-3, 6-2
Коко Гоф спечели титлата нa US Open. На финала американката надигра Арина Сабаленка с 2-6, 6-3, 6-2.
За 19-годишната тенисистка трофеят е първи от Големия шлем, а благодарение на него ще се изкачи до №3 в световната ранглиста.
Представителката на домакините имаше проблеми в първия сет с мощната игра на опонентката си, но с напредването на мача намери перфектния отговор. В третия сет Гоф игра най-добрия си тенис, като почти не правеше непредизвикани грешки и игра перфектно в защита.
Поставената под №6 в основната схема пристигна на US Open, след като спечели турнирите във Вашингтон и Синсинати. И въпреки отличната си форма, не бе считана за фаворит на US Open. Нейното американско турне обаче завърши с 16 победи и нито една загуба.

Хронология на мача:
Американката влезе много стегнато в мача и допусна брейк още в първия гейм. Опонентката ѝ опита да я засипе с мощни удари от основната линия, за да я респектира още повече и поведе с 2-0.
Бързо обаче стана ясно, че световната №2 също е под напрежение. Стигна се до 2-2, като Сабаленка вече имаше 10 непредизвикани грешки срещу 5 за Гоф, но американката все още нямаше уинър.
В петия гейм тенисистката от Беларус проби отново за 3-2, а решаващо в сета се оказа това, че въпреки добрата контраатакуваща игра на американката в шестия гейм, Сабаленка спаси две точки за пробив и поведе с 4-2.
До края на сета световната №2 нямаше нови проблеми и го затвори при 6-2.
На старта на втория сет Сабаленка опита да изолира от играта бекхенда на Гоф и да пласира повече топки към форхенд страната ѝ. В първия гейм Сабаленка имаше два брейкбола, но не успя да ги реализира.
Световната №2 продължи да опитва да атакува, но започна да прави и много непредизвикани грешки. В съчетание с това, Гоф започна да се задържа повече в разиграванията и направи брейк за 3-1.
Представителката на домакините започна по-смело да търси линиите и да опитва да бъде по-агресивна, като задържа аванса си – 5-2, а впоследствие спечели и сета с 6-3.
В третия сет Гоф започна много силно. Тя отговори на интензитета на Сабаленка, но с разликата, че вече спря да прави грешки и заигра още по-ефективно в защита.
Представителката на домакините направи така, че световната №2 все по-трудно да стига до уинъри и поведе с 3-0 гейма, имайки два пробива на сметката си.
Американката спечели сервис гейм за 4-0 и това ѝ даде още повече увереност. Въпреки че Гоф допусна брейк за 2-4, спечели следващите два гейма, а с това и титлата – 6-2.
US Open се провежда от 28 август до 10 септември. Мачовете можете да гледате на живо по телевизионния канал Eurosport, а в www.eurosport.com ще бъде показана всяка точка от всеки мач на всеки корт, детайлно коментирани от експертите на Warner Bros. Discovery Sports. Eurosport, на Warner Bros. Discovery Sports, е широко признат като „дома на тениса в Европа“ и синоним на излъчването на US Open.