След бързи победи: Медведев и Кирьос ни осигуриха шоу помежду си

US Open, трети кръг
Даниил Медведев – Ибинг Ву 6-4, 6-2, 6-2

Ник Кирьос – Джей Джей Улф 6-4, 6-2, 6-3

Още с изтеглянето на жребия за US Open феновете на тениса погледнаха с надежда към евентуалния осминафинал между Даниил Медведев и Ник Кирьос. Е, след третите победи и на двамата този сблъсък вече е факт.

Във вечерната сесия на ден №5 и двамата свършиха работата си. Медведев победи китаеца Ибинг Ву с 6-4, 6-2, 6-2, докато Кирьос не даде сет на Джей Джей Улф – 6-4, 6-2, 6-3.

Така в неделя руснакът поставя на карта позицията си като №1 в света. Загуба от Кирьос ще означава, че след US Open ще има нов лидер в световната ранглиста.

Предстоящото шоу ще бъде мач №5 помежду им като до момента Кирьос води с 3-1 победи. Австралиецът спечели и мача им на Мастърса в Монреал миналия месец.

„Изиграли сме страхотни мачове. Мисля, че всички бяха равностойни като резултат. 3-1 за него е, зно аз ще опитам да се справя по-добре този път. Това ще е страхотен мач за наблюдаване“, коментира Медведев.

„Днес играх на доста високо ниво и сервирах малко по-добре от него, което бе ключово. Имаше много равностойни мачове и нивото на мача бе високо.“

Срещу първия китаец в третия кръг на турнира Медведев реализира 12 аса като спечели 71% от точките на първи сервис.

Световният №1 реализира общо 6 пробива, по 2 във всеки от сетовете. Най-равностоен бе първият сет, в който Ву върна пробива за 4-4, но допусна нов веднага след това.

Във втората и третата част набързо Медведев успяваше да натрупа аванс от два брейка и до края нямаше проблеми.

По същото време на „Луис Армстронг“ Кирьос за пореден път в последните седмици демонстрира сериозно отношение и концентрация в хода на трите изиграни сета.

Той доминираше с първия си сервис, реализира 21 аса и постигна пет пробива като в същото време отрази и седемте брейкбола на американския си съперник.

След мача Кирьос не скри, че вярва в шансовете си за победа срещу Медведев. „Смятам, че по начина, по който играя, с игровия ми план и успеха, който имах срещу него в Монреал, определено имам шанс. Не са много тенисистите, които могат да го кажат преди да играят с Медведев на US Open. Аз смятам, че съм един от хората, които имат шанс. По начина, по който играя, имам шанс. Ще бъде забавна битка.“