Този път без колебания: Надал отпусна само 7 гейма на Сонего

Уимбълдън, трети кръг
Лоренцо Сонего – Рафаел Надал 1-6, 2-6, 4-6

Рафаел Надал загуби по един сет в мачовете си с Франсиско Серундоло и Ричардас Беранкис, но от колебанията нямаше нито помен в двубоя му срещу Лоренцо Сонего от третия кръг.

22-кратният шампион от Големия шлем демонстрира сериозно повишаване на нивото и даде сериозни поводи за оптимизъм на феновете си, които мечтаят за Голям шлем през 2022-а. Поне на теория италианецът трябваше да бъде още по-сериозно предизвикателство пред Матадора, но реалността бе напълно различна.

Поставеният под №2 имаше нужда от само 2 часа и 3 минути за успеха, играейки изключително стабилно през цялото време. Първият му сервис работеше великолепно и в хода на двубоя загуби едва 10 точки на него. Второто подаване също бе достатъчно стабилно като към това добавяме и положително съотношение на уинъри (24) спрямо непредизвикани грешки (17).

Почти до самия край Надал не бе дал нито една възможност за пробив на съперника си. Това се промени при 4-3 в третия сет, когато няколко вдъхновяващи изпълнения на Сонего му донесоха пробив на 0. Веднага след това Рафа повика съперника си на мрежата и му каза няколко думи, очевидно недоволен от поведението на италианеца.

Реакцията му на корта бе перфектна – още в следващия гейм Надал проби отново, след което сложи край на мача на собствен сервис, след което двамата проведоха доста дълъг разговор на мрежата, в който изглежда уточняваха ситуацията от няколко минути по-рано.

Първият сет мина на един дъх като в него фаворитът загуби едва две точки н сервис и на два пъти проби подаването на съперника си. Серията му достигна до девет поредни гейма и така при 4-0 реално и втората част бе решена.

Пробив в откриващия гейм на третия сет приближи Надал още повече до победата. Двубоят бе прекъснат при 4-2, за да може да бъде поставен подвижния покрив и съответно осветлението. Това може би леко наруши ритъма на испанеца, който малко след това допусна неочакваният пробив на 0.

Той обаче не позволи това да му повлияе по какъвто и да е начин. Пробив в следващия гейм го постави в ситуация да сервира за мача и той не сбърка.