Три мача от ден №8 на US Open, които не бива да пропускате

Осем тенисисти вече са на четвъртфинал на US Open. Днес ще ги последват още толкова – четирима при мъжете и четирима при жените. До момента седем от продължилите напред са дебютанти на това ниво в Ню Йорк.

В ден №8 на сцената излизат много повече опитни тенисисти, за част от които дори титли от Големия шлем са нещо постигано. И все пак има и такива, които жадуват за първо участие в топ 8 на US Open.

Програмата и на „Артър Аш“, и на „Луис Армстронг“ е страхотна, но все пак, ето нашите три предложения за мачове, които не бива да пропускате:

Франсис Тиафо – Рафаел Надал (втори мач в дневна сесия на „Артър Аш“)

Надал започна турнира сравнително трудно, но срещу любимия си съперник Ришар Гаске демонстрира, че навлиза във форма точно, когато е нужно. Допълнителен плюс за него ще бъде това, че мачът е в дневна сесия.

Матадора продължава да е непобеден в Големия шлем през 2022-а, а опит да промени това ще има един от най-талантливите американци в лицето на Франсис Тиафо. Той достигна до четвърти кръг без да загуби сет, обича голямата сцена и е готов да предложи на Надал най-голямото предизвикателство до този момент. Испанецът води с 2-0 в преките двубои като и двата са през 2019-а.

Даниел Колинс – Арина Сабаленка (първи мач във вечерна сесия на „Артър Аш“, след 2 часа)

Мач в тежка категория при дамите. Проблеми с контузии лимитираха изявите на Колинс от февруари насам, но в Ню Йорк тя напомня защо достигна до финала на Australian Open. Американката влиза в мача без загубен сет като отстрани тенисистки като Ализе Корне и Наоми Осака.

Следващата съперничка обаче не ѝ е особено удобна. Сабаленка има три победи над Колинс като две от тях са именно в Ню Йорк – в три сета през 2018-а и в два през миналия сезон. След трудното начало на турнирите в Северна Америка беларускинята напипа ритъма си и игра полуфинал в Синсинати.

Марин Чилич – Карлос Алкарас (втори мач във вечерна сесия на „Артър Аш“)

Един от фаворитите за титлата срещу бивш шампион от турнира. Последният мач за деня определено си заслужава. Алкарас продължава да има шансове да се превърне в най-младия №1 в историята, а играта му до момента само може да обнадеждава все повечето му фенове.

Година след дебютния си четвъртфинал в Шлема този път испанецът преодолява съперниците си с много по-голяма лекота – без загубен сет срещу Себастиан Баес, Федерико Кория и Дженсън Бруксби.

За следващия му съперник ще е меко, ако кажем, че обожава да играе в Ню Йорк. Чилич триумфира с титлата през 2014-а и има огромен опит в подобни битки. Хърватинът бележи забележителен прогрес в последните месеци и загуби само сет в двубоите с Макс Мартерер, Алберт Рамос и Дан Еванс. Той ще се надява сервисът му да продължи да бъде стабилен, за да има шансове срещу тийнейджъра.

Двамата имат вече три мача помежду си като Алкарас спечели двата им през тази година – в Маями и Синсинати.