Вердаско елиминира Саша Зверев още в първия кръг

Telenornet

Roland Garros, I кръг
Александър Зверев – Фернандо Вердаско 4-6 6-3 4-6 2-6

Александър Зверев и Фернандо Вердаско не успяха да завършат мача си в понеделник и той бе прекъснат при равенство 1-1 сета. В доиграването испанецът успя да наложи волята си и изхвърли поставения под №9 в схемата младок след 4-6 6-3 4-6 2-6

Доиграването започна с два бързи гейма, след което стана много оспорвано. Зверев проби за 2-1, след което затвърди в маратонски гейм, в който отрази 4 шанса за моментален рибрейк. Накрая младокът взе геймбол с ас, след което испанският ветеран изкара ретур в аут – 3-1.

В шестия гейм при 40-40 Саша бе принуден да играе къса, но топката спря в мрежата. Първият му сервис не влезе и Вердаско успя да го притисне и да си върне пробива.

В десетия гейм Вердаско поведе с 0-30 на ретур, а малко по-късно Зверев му подари два сетбола при 15-40 с нелеп пропуск от форхенд на мрежата. Саша дочака грешка при първата възможност на испанеца, но след това на свой ред сбърка от основната линия и сетът отиде на сметката на Фернандо.

Испанецът удържа трудно подаването си на старта на четвъртия сет, а веднага след това имаше нови два брейкбола при 15-40. Зверев отрази първия, но на втория прати бекхенд в аут и счупи гневно ракетата си. Гейм на нула за 3-0 приближи ветерана до втория кръг.

Саша бе притиснат до стената в четвъртия гейм, в който при 30-40 отрази нов брейкбол със страхотен бекхенд уинър по правата. С ас и неточност на Вердаско Зверев успя да вземе първи гейм в сета.

Германецът беше много нервен и след две грешки при 30-30 в последвалия гейм отново хвърли ракетата си.

Вердаско знаеше, че да взима подаванията си ще е достатъчно и се съсредоточи върху това. Играта му бе доста прецизна, а нервният Саша продължи с непредизвиканите грешки.

След само 28 минути игра в четвъртия сет двамата седнаха за кратка почивка при 5-2 за испанеца. Зверев направи двойна грешка и сбърка воле за 15-40, а още на първия мачбол на ветерана прати форхенд в мрежата и всичко приключи.

Бившият №7 в световната ранглиста ще спори във втори кръг срещу Пиер-Юг Ербер.