Зверев не загуби и сет срещу Синер за 15-а поредна победа

Александър Зверев записа 15-а поредна победа, след като в мач от четвъртия кръг на US Open не загуби нито сет срещу Яник Синер – 6-4, 6-4, 7-6(7) в мач, продължил 2 часа и 25 минути. Всъщност загубата на сет изглеждаше много близо в третата част, в която италианецът пропусна цели пет сетбола, преди германецът да реализира първия си мачбол.

Като цяло мачът беше на много високо ниво и разликата между двамата не бе никак голяма. Поставеният под №3 обаче бе по-прецизен във важните моменти и така успя да надделее и в трите сета, като във всеки един от тях реализира по един пробив от общо 13 възможности.

Повечето асове носеха спокойствие на Зверев в ключови ситуации в двубоя, като друг важен елемент бе малко по-добрата успеваемост на втори сервис.

Така той продължава изключителната си серия, започнала на 25 юли с победата над Йен Ксун Лу в първия кръг на олимпийския турнир в Токио. Впоследствие Зверев спечели и Мастърса в Синсинати. В Ню Йорк той е загубил само един сет – срещу Джак Сок в предишния кръг. На четвъртфиналите ще срещне Лойд Харис, който за първи път достига до този етап на турнир от Шлема след 6-7(6), 6-4, 6-1, 6-3 над Райли Опелка.

По този начин той изравнява и своята най-добра победна серия до този момент, като в хода на тези 15 успеха е загубил общо само три сета. Миналата година именно в Ню Йорк той игра за първи път финал на турнир от Големия шлем, а през 2021-а не крие, че желанието му е да се превърне във втория тенисист в историята, който печели в една година олимпийско злато и US Open. Това до момента е правил само Анди Мъри през 2012-а.

В първия сет двамата пропуснаха шансове за пробиви в третия и четвъртия гейм, преди в петия германецът да нанесе единствения брейк в сета. До края началният му удар бе на висота и така закономерно поведе след 6-4.

Във втората част двамата печелеха лесно до 4-4, когато световният №4 се пребори за пробива при петия си брейкбол в гейма. Разликата отново бе ефективността, защото в следващия гейм Синер имаше два шанса за рибрейк, но така и не се възползва.

С ранен пробив в третия сет Зверев изглеждаше на път към комфортна победа, но Синер не бе готов да вдигне бялото знаме. Южнотиролецът най-сетне се пребори за пробив, с който изравни за 4-4. В тези минути той имаше предимство и пропусна първите си два сетбола при 6-5 в своя полза.

В тайбрека двамата отново бяха равностойни, но Синер има всички причини да съжалява за пропуснатата възможност. При 6-4 той стигна до нови два сетбола. И докато при първия Зверев не му даде шанс, то при втория Синер пресили форхенд, който във всяка друга ситуация щеше да реализира. Зверев оцеля, след което отрази още един сетбол със сервиса си и с още две точки стигна до важната победа.