Чорич мина лесно през Шварцман, световният №946 срази Гранойерс

Grand Prix Hassan II, I кръг
Борна Чорич – Диего Шварцман 6-3 6-2
Амине Ахуда – Марсел Гранойерс 6-4 6-4

Борна Чорич откри сезона с категоричен успех с 6-3 6-2 над Диего Шварцман на старта на Grand Prix Hassan II.

И двамата съперници изхитваха сериозни проблеми на свой сервис в откриващия сет, като аржентинецът успя да стигне до космическите 14 брейкбола. Шварцман проби още в първия гейм на мача, продължаваше да натиска във всяка едно подаване на съперника, но пропиля шансовете си и Чорич обърна резултата със серия от 2-3 до 6-3.

Огромният брой пропуснати възможности натежа на психиката на Шварцман и той допусна два пробива след почивката, предавайки втория сет с 2-6. Чорич продължава напред срещу местния талант Реда Ел Амрани, който се класира за II кръг след отказване на Федерико Делбонис при резултат 7-6(3) 1-0 за съперника му.

Друг мароканец обаче поднесе голямата изненада за деня – Амине Ахуда шокира с 6-4 6-4 световния №45 Марсел Гранойерс. За сравнение, Ахуда е на 19 години и се намира на 946-о място в ранглистата. Младокът обаче не допусна нито един брейк в целия първи сет и го открадна с 6-4.

След почивката, зрителите видяха общо 5 пробива, а решителен се оказа този в седмия гейм, който Ахуда реализира на нула, за да поведе с 4-3 и след още няколко минути вече ликуваше с победата.