Гледайте на живо: Григор Димитров – Виктор Троицки 6-2 1-6 6-7(7)

Гледайте на живо: Григор Димитров - Виктор Троицки 6-2 1-6 6-7(7)

Григор Димитров излиза срещу Виктор Троицки на финала на турнира Apia International в опит да завоюва своята пета ATP титла. В Сидни българинът постигна победи над Пабло Куевас, Александър Долгополов и Жил Мюлер, за да си осигури място в двубоя за трофея. Срещата ще започне малко след 10:30 ч. наше време и ще може да се наблюдава по телевизия Sport+HD, както и от линковете в TennisKafe.com.

I Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Българинът води с 2-0 победи срещу сърбина – последната от миналата седмица от Бризбън, когато спечели с 5-7 7-6(6) 6-2. Според букмейкърите, Григор е абсолютен фаворит за нова победа с коефициент 1.44 срещу 2.62 за Троицки.

Коментари на живо:

1-0 – Пробив! Мачът започна със сервис на Троицки – с форхенд уинър на линията стана 15-30, а грешка на сърбина доведе до два брейкбола за Григор. Първият бе спасен с ас, но при втория Троицки сбърка.

2-0 – Григор започна с два аса, последвани от двойна грешка, с помощта на мрежата топката остана в полето на Троицки, последва ретур уинър от бекхнед за 40-30 за Григор и грешка от форхенд на българина. Димитров атакува, стигна до геймбол и затвърди пробива.

2-1 – С бекхенд уинър по правата Григор поведе с 30-0 при сервис на Троицки. С ас сърбинът поведе с 40-30 и с още един спечели подаването си.

3-1 – Димитров поведе с 40-0 и с ас приключи гейма.

3-2 – Троицки дръпна с 40-0, след което точката бе за българина, но с отличен остър обратен диагонал от форхенд приключи сервис гейма си.

4-2 – Още един сервис гейм на нула за Димитров.

5-2 – Пробив! Григор спечели хубаво разиграване и стигна до точка за пробив. Троицко го разходи из целия корт, след което сърбинът не успя при опит за къса.

6-2 – Гейм и сет за Димитров! Григор сервираше за сета с нови топки – стигна се до 30-30, но с хубав втори сервис в тялото Григор стигна до сетбол и след бекхенд в мрежата на Троицки сетът приключи.

6-2 0-1 – Троицки започна мобилизирано – поведе с 40-15, последва ретур уинър на Григор, но със следващото разиграване спечели гейма.

6-2 0-2 – Пробив! Двойна грешка и пресилен форхенд за 0-30, но след това Троицки сбърка от бекхенд. Нова дойна грешка и два брейкбола за миналогодишия шампион. Григор предаде подаването си с още една двойна грешка.

6-2 1-2 – Пробив! Григор започна атакуващо подаването на Троицки – завършващо бекхенд воле и уинър от форхенд по диагонала за българина, а след форхенд в аут на сърбина Димитров стигна до два брейкбола. Последва разиграване от 23 удара, спечелено от Троицки. Вторият брейкбол си замина след удар с рамката на Димитров. При третия брейкбол Григор успя да стигне до рибрейк.

6-2 1-3 – Пробив! Троицки поведе с 40-15 след грешки на българина и след наов форхенд в аут се стигна до нов пробив.

6-2 1-4 – Троицки поведе с 40-0 и след бекхенд в мрежата на Димитров затвърди пробива.

6-2 1-5 – Пробив! Григор не спираше да греши, допусна изоставане с 0-40 и пробивът стана факт.

6-2 1-6 – Гейм и сет за Троицки! Троицки безпроблемно взе подаването си и изравни сетовете.

6-2 1-6 1-0 – Димитров започна със сервис, поведе с 40-15, но с форхенд, хванал линията, Троицки спаси пърия геймбол, но при втория Григор спечели битката на мрежата.

6-2 1-6 1-1 – 15-40 и два брейкбола за Григор, който не успя да се възползва и от тях, след което Троицки спечели подаването си.

6-2 1-6 2-1 – Атаката на мрежата на Григор успя, след което той спечели и гейма.

6-2 1-6 2-2 – Григор опита да протосне съпенрика си, поведе с 30-15, след което отново накара Торицки да сбърка от форхенд. Първия брейкбол спаси с ас, а при втория атакува към мрежата. Българинът спечели следващото хубаво разиграване, но не можа да реализира и този брейкбол. В крайна сметка Троицки не допусна пробив.

6-2 1-6 3-2 – Троицки поведе с 40-15, но Димитров удържа на атаката към бекхенда му, а с хубав сервис спаси и втората точка за пробив. Григор стигна до геймбол и удържа подаването си.

6-2 1-6 3-3 – Сърбинът спечели подаването си и отново резултатът бе равен.

6-2 1-6 4-3 – Българинът поведе с 40-0, но ретурът на Виктор бе отличен. При 40-30 Троицки сгреши от форхенд и геймът приключи.

6-2 1-6 4-4 – Хубав тенис и от двамата, а с форхенд по правата, паднал на страничната линия, Григор стигна до 40-40. Българинът имаше брейкбол, но бекхендът му не мина мрежата. След осем минути битка на корта в този гейм сърбинът не допусна пробив.

6-2 1-6 4-5 – Пробив! Троицки спечели първите две точки в сервис гейма на българина, след което изкара форхенда си в аут. С бекхенд уинър по правата след разиграване от 30 удара Виктор стигна до два брейкбола и Григор сбърка бекхенд.

6-2 1-6 5-5 – Пробив! Троицки сервираше за мача – Димитров спечели първите две точки, след което последва ас на сърбина, но Григор стигна до два поредни брейкбола. С деветия си ас в мача Виктор отрази първия, но при втория Григор спечели разиграването с прекрасен уинър от бекхенд.

6-2 1-6 6-5 – Димитров подходи агресивно, поведе с 40-15, но Троицки атакува на мрежата и спечели нова точка. След това обаче не можа да направи ретура и Григор спечели гейма.

6-2 1-6 6-6 – Троицки сервираше за оставане в мача, поведе с 30-0, след което допусна непредизвикана грешка. Геймът мина през равенство 40-40, последва ретур в аут и бекхенд в мрежата на сърбина за ново равенство. В крайна сметка Троицки спечели подаването си.

6-2 1-6 6-7(7) –  Сет и мач за Димитров! Троицки започна с минибрейк, но изкара в аут и загуби аванса си. След грешка от форхенд на Григор сърбинът поведе с 3-1, а след перфектна атака на мрежата смяната на полетата дойде при 3-3. Троицки не се справи на мрежата и Димитров поведе с минипробив, но последвалото продъжително разиграване отиде на сметката на миналогодишния шампион. Троицки стигна до мачбол при 6-5 и сервис на Григор, но сгреши и се стигна до нова смяна на полетата. При 7-6 Григор стигна до мачбол, но при сервис на съперника. Последва продължително разиграване и ново равенство. Нов мачбол за Троицки при 8-7 и сервис на българина и сърбинът спечели.