Лазов на 1/2-финал в Швейцария. Кузманов с убедителна победа в Сърбия

Александър Лазов се класира за полуфиналите на тенис турнира в Колон-Белрив (Швейцария) с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставеният под №1 Лазов отстрани представителя на домакините Антоан Белие с 6-0 6-3 за 87 минути игра.

Лазов спечели първите девет гейма и не даде никакви шансове на противника. С този успех Александър Лазов си осигури шест точки за ранглистата на АТР.

В турнира по двойки Лазов и партньорът му на двойки Гевин ван Пепързийл от (Австралия) загубиха на полуфинал от швейцарците Люка Маргароли и Луроа Мартинес със 6-3 3-6 2-10.

Димитър Кузманов записа нова убедителна победа на турнира в Нови Сад (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №5 българин победи с 6-3 6-1 Симоне Ронкали от (Италия) и се класира за четвъртфиналите, където съперник на Мико ще бъде Джодже Жако от (Франция).