Тийм се нуждаеше от обрат срещу №115 в света, Раонич мина през Чекинато

Monte Carlo Rolex Masters, I кръг
Доминик Тийм – Ян-Ленард Щруф 1-6 6-3 6-4

Доминик Тийм определено не направи мечтан старт на клей сезона и се нуждаеше от обрат за 1-6 6-3 6-4, за да отстрани световния №115 Ян-Ленард Щруф и да си подсигури място във втори кръг на Monte Carlo Rolex Masters.

Австриецът играеше катастрофално в откриващия сет и не успя да се добере дори до точка на първия сервис на съперника си. В социалните мрежи бързо се появиха съмнения за травма на Тийм, но истината е, че 25-годишният германец просто го надиграваше. Щруф проби рано за 2-0, дублира за 5-1 и след едва две загубени разигравания в неговите подавания, фиксира резултат от 6-1 за 21 минути.

Тийм съвсем очаквано повиши качеството на играта си след почивката, докато германецът успя да вкара едва 45% от първите си сервиси. Световният №15 си осигури ранен брейк за 2-0 и нататък уверено извървя пътя до резултат 6-3, с който битката започна отначало. Третият сет потегли с два изключително дълги сервис гейма, в който обаче не се стигна до пробив.

Тийм трябваше да спасява брейкбол при 1-2 и изстреля мощен ас. Австриецът удари решаващо с пробив за 4-3, който затвърди на 15 и пресече финалната линия с 6-4, като в следващия кръг очаква Адриан Манарино или Таро Даниел.

Милош Раонич – Марко Чекинато 6-3 7-5

Милош Раонич също потегли победно в сезона на клей и също така не впечатли с представянето си при успеха с 6-3 7-5 над квалификанта Марко Чекинато. Канадецът записа откриващия сет на сметката си в класически за мачовете му стил – с равен пробив (за 3-1 гейма) и висок процент спечелени точки след първи сервис (84%). Раонич все пак мина през един критичен момент при 4-2, когато му се наложи да спаси три брейкбола, за да поведе с 5-2.

Бомбардирът от начален удар повече не отпусна шанс за пробив на съперника си до края на мача, но и дълго време не успяваше да сломи съпротивата на италианеца след почивката. Раонич все пак се добра до брейк за 6-5 и сложи точка на спора на свой сервис, а във втори кръг очаква Пабло Куевас или Даниел Химено-Травер.

Същевременно, Беноа Пер се нуждаеше от цели 2 часа и 15 минути, за да се справи с Иниго Сервантес – 4-6 6-2 7-6(6). Във френския сблъсък Лука Пуи мина през Никола Маю със 7-6(1) 6-3.