Най-интересното от първия ден на Western & Southern Open (видео)

Победата на Анди Мъри над Франсис Тиафо, канадската доминация и успехът на Даяна Ястремска над Винъс Уилямс попаднаха в нашата компилация „Най-интересното от първия ден на Western & Southern Open“.

Първият сет в мача между шотландеца и американеца бе напълно равностоен като играта вървеше гейм за гейм и никой от съперниците не успя да достигне до пробив. На фона на това развитие, съвсем логично се стигна до тайбрек. Той започна с точка за Мъри, но Тиафо успя да обърне резултата и поведе с 3-1, като в последствие авансът му нарасна до 5-2. Мъри обаче показа пословичния си боен дух и успя да изравни.

Тиафо отново излезе напред, повеждайки с 6-5, но устремът на британеца вече не можеше да бъде спрян. Мъри реализира три поредни точки, като по този начин спечели тайбрека с 8-6 и така първият сет отиде на сметката на двукратния олимпийски шампион след 70 минути игра.

Вторият сет протече по съвсем аналогичен начин. Двамата си размениха по три гейма, като никой от тях не успя да осъществи пробив и да вземе значимо предимство. Това се случи едва в осмия гейм, когато Тиафо успя да поведе с 5-3. В следващия гейм Тиафо стигна до сетпойнт, който бе спасен от Мъри. При втория открил се шанс обаче американецът не допусна грешка и изравни сетовете.

Въпреки разочароващото за него развитие Анди Мъри се върна преобразен на корта и поведе с 3-0 в заключителния сет. Тиафо спечели гейм на нула и намали пасива си, но това се оказа последният му спечелен гейм в мача. Мъри беше безпогрешен до края и спечели сета с 6-1, осигурявайки си място в следващата фаза.

Така в следващия кръг ще видим звезден сблъсък между двама от фаворитите в турнира – Анди Мъри и Александър Зверев. Единствената среща между двамата до момента завърши с 3-сетова победа за британеца, като това се случи в първия кръг на Australian Open през 2016 г.

20-годишната Даяна Ястремска надигра 20 години по-възрастната Винъс Уилямс в сблъсък на две различни поколения в първия кръг на Western & Southern Open. На твърдите кортове в „балона“ на Националния тенис център „Били Джийн Кинг“ поставената под №16 в схемата осъществи пълен обрат до 5-7 6-2 7-5.

Украинката се изправи срещу Винъс за първи път в своята кариера и ѝ отне 2:36 ч., за да я преодолее. Тя водеше с 4-2 в първия сет, но загуби пет от последните шест гейма в него.

Точно тогава се появи и проблем с контузия – Ястремска огъна десния си глезен и взе медицински таймаут по време на паузата. След завръщането си на корта намери своите удари и след голяма битка успя да надделее в равностойния мач.

„Много съм щастлива, че спечелих и в същото време съм много тъжна, защото имах наистина добра възможност в първия сет. Но когато изкълчих глезена си, ако трябва да съм честна, умът ми се насочи именно към това. Започнах да мисля за болката, как го нараних и какво ще се случи след това“, каза 16-ата поставена, цитирана от wta.com.