Скъсан кордаж? Няма проблеми за минаващия удар на Григор Димитров (видео)

Скъсан кордаж? Няма проблем за Григор Димитров! Първата ни ракета изуми капитана на британците Тим Хенман, съперника си Дан Еванс, съотборниците си край корта и сънародниците си по трибуните.

Бившият №3 записа минаващ удар от защитна позиция със скъсан кордаж и си осигури „скрит мачбол“, а впоследствие откри годината с победа на ATP Cup. Той се наложи над Даниел Еванс с 2-6 6-4 6-1 и изравни резултата в серията между България и Великобритания на 1-1 победи.

Вижте невероятното изпълнение на Димитров:

Водещият ни тенисист завърши първия сет със само 32% (6/19) спечелени точки на първи начален удар при 70% вкаран първи сервис. Спаси и само една от четирите точки за пробив, пред които се изправи, като имаше проблеми с придвижването по корта, заради което направи и необичайно много непредизвикани грешки.

През втората част Григор се опита да не прави компромис с играта си, въпреки че имаше проблеми и се задържа, преди да реализира брейк за 4-2. При 5-3 сервираше за изравняване, но допусна рибрейк, преди да сложи точка на частта от посрещане. Така се стигна до решителен трети сет, в който българинът имаше пълно превъзходство.

С успеха Димитров изравни резултата за България срещу Великобритания на 1-1. Преди това Димитър Кузманов изигра много равностоен сблъсък срещу 370 позиции по-напред класирания Камерън Нори и дори не бе далеч от победата, но отстъпи с 2-6 6-3 2-6.

grigor dimitrov bulgaria atp cup

„Това е първият мач от сезона и беше труден двубой. Даниел винаги е труден опонент, винаги сме играли напрегнати мачове“, констатира Димитров след победата.

„Искам да благодаря на българите още веднъж. Уникални сте всички!“, каза на родния език бившият №3.