Запазена марка: Кирьос се скара със съдията, този път заради кърпа (видео)

Ник Кирьос често е недоволен от външни фактори, които пречат на представянето му на корта, а също така не са малко случаите, в които влиза в словесни престрелки със съдиите. В двубоя си от първи кръг в Монреал срещу Кайл Едмънд, който загуби в два сета, австралиецът се скара с рефера на стола Адел Нур заради кърпа.

В първия сет шампионът от Вашингтон не желаеше да използва наличните кърпи и поиска на корта да му бъде донесена бяла. Цялото действие се забави 20 минути, а през това време Ник изразяваше бурно недоволството си към съдията.

Кирьос твърдеше, че поисканите кърпи могат да му бъдат донесени от съблекалнята, а Нур заяви, че няма как да стане от съдийския си стол. „Казваш ми, че не можеш да поръчаш по радиото: „Хей, може ли да ми донесете една бяла кърпа?“, обърна се австралиецът към рефера.

След множество обвинения Ник най-накрая се сдоби с желаното, но получи и официално предупреждение. „Няма да приема такъв тип разговор и затова получаваш наказание за нарушаване на етикета на корта“, каза Нур на Кирьос, а австралиецът отговори: „Отне ви 20 минути за това. 20 минути. О, донесохте ми две. Благодаря“.

Серията от шест поредни победи на Ник обаче приключи. Шампионът от Вашингтон не успя да се противопостави на солидната игра на Кайл Едмънд и отпадна след 3-6 4-6 за малко над един час на корта.

Миналата седмица австралиецът изигра някои от най-добрите си мачове и стигна до трофея на Citi Open, но в срещата срещу британеца не получи нито една точка за пробив. Световният №33 спечели 92% от точките на първи сервис и пласира цели 15 аса срещу 9 за Ник.

„Малко съм уморен“, каза Кирьос след загубата. „Физически се чувствам окей. Кайл игра добре, сервира добре и не ми даде да вляза в ритъм в целия мач“.

„Днес бе предизвикателство. Очаквах с нетърпение да играя, но просто загубих от по-добър играч днес“, каза австралиецът.

Nick Kyrgios, Washington

Това съвсем не беше първата разправия на Кирьос с рефера на стола. При победата над Йошихито Нишиока във Вашингтон камерата улови как тенисистът хвърли бутилка с вода и улучи стола на съдията Джанлука Москарела. След като реферът поиска обяснение, разбира се, то му бе дадено:

„Просто се изплъзна от ръката ми. Изплъзна се от ръката ми. Тръгнах да пия вода и бутилката се изплъзна“, повтаряше Кирьос.

Съдията отново го попита, но отговорът бе същия, а в крайна сметка напрежението се потуши.

kyrgios queens 1

Ник Кирьос получи солена глоба за поведението си на турнира в Куинс през юни. От АТР официално обявиха, че австралиецът е наказан със 17,500 долара.

Най-сериозното обвинение, което хвърли на The Fever-Tree Championships бе, че официални лица са замесени в манипулиран мач и правят така, че Ник да загуби. Тенисистът имаше претенции към съдията на стола Фъргъс Мърфи и смяташе, че той не е видял очевидна двойна грешка на Карбайес Баена:

„Това е някаква шега, човече. Като например това, че шапката ти е смешна. Дори не грее слънце! Топката беше аут. Няма как да играя на 100%, когато има съдия на линията, който манипулира мача. Не искам да играя.“