19-годишната Касаткина изхвърли Кербер във втори кръг в Сидни

Apia International Sydney, II кръг
Дария Касаткина – Анджелик Кербер 7-6(5) 6-2

Анджелик Кербер преглътна още едно комарно отпадане и след поражението във втори кръг в Бризбън, този пък световната №1 отпадна на същото стъпало и на Apia International Sydney след 6-7(5) 2-6 от 19-годишната Дария Касаткина. Кербер оглавяваше схемата в Сидни и бе поставена на старта, което на практика значи, че тя загуби още първия си мач в турнира и има едва една победа в три двубоя от началото на сезона, което ще е й балансът й преди Australian Open.

Касаткина започна мача обещаващо с пробив на нула за 2-0 и макар да допусна рибрейк, удари отново за 3-1 и този път спечели четири поредни точки на свой сервис, за да направи резултата 4-1. Кербер се бори здраво в следващите минути и се върна от 15-40, за да намари до 2-4, след което спечели маратонски сервис гейм на рускинята и скоро изравни за 4-4. Световната №1 постоянно догонваше 19-годишната си съперничка и при 4-5 трябваше да отразява сетбол, но все пак се добра до тайбрек. В него резултатът се движеше точка за точка до 5-5, когато Касаткита взе решаващ минибрейк за 6-5 и приключи сета за 59 минути.

Световната №1 пък показа, че явно изпитва болка в лявата си ръка, но в добавка към това, Кербер не се движеше по корта на познатото ниво и нерядко закъсняваше в разиграванията. Касаткина проби веднага след почивката и макар германката да се добра до 2-2, следващите четири гейма отидоха на сметката на 19-годишната рускиня, която се зарадва на най-голямата победа в кариерата си и първата над Топ 5 съперничка.

Тя очаква Джоана Конта или Дария Гаврилова.