24 подред: Швьонтек стартира с 3 загубени гейма в Рим

Internazonali BNL d’Italia, втори кръг
Ига Швьонтек – Елена-Габриела Русе 6-3, 6-0

Световната №1 Ига Швьонтек започна по перфектен начин защитата на титлата си в Рим. В мач от втори кръг полякинята победи Елена-Габриела Русе с 6-3, 6-0 след само 68 минути на корта.

Швьонтек се завърна в игра след пауза от 2 седмици и половина, но това не повлия на представянето ѝ. За нея това е 24-а поредна победа като за успеха реализира 15 уинъра.

В първия сет лидерката в схемата не бе напълно убедителна на сервис като загуби на два пъти подаването си, но това не бе проблем, тъй като напълно доминираше сервиса на съперника си.

Във втората част колебания вече нямаше – 6 поредни гейма и победа за фаворитката. За нея следва мач срещу бившата №1 Виктория Азаренка. Беларускинята нямаше проблеми с Камила Осорио – 6-2, 6-4. До момента двете имат по една победа на хард помежду си.

Петра Мартич сътвори една от изненадите на турнира в Рим до този момент като победи поставената под №5 Анет Контавейт с 6-2, 6-3 за място в третия кръг на турнира.

Мартич, която е полуфиналистка от миналата година, трябваше да преодолее квалификациите, а вече има четири поредни победи, след като в първи кръг на основната схема отстрани Каролина Мухова.

За Мартич следва среща с Бианка Андрееску, която продължи възходящото си представяне с 6-3, 7-6(4) над Нурия Паризас-Диас.

Победи записаха още Арина Сабаленка, Елена Рибакина, и Мария Сакари, а Джесика Пегула продължава без игра след оттеглянето на Анхелина Калинина.