49 минути и три загубени гейма: Плишкова продължава да показва добра форма

Tipsport Elite Trophy,
Каролина Плишкова – Екатерина Александрова 6-2 6-1

Каролина Плишкова все още няма няма загубен гейм на демонстративните турнири в Чехия, като петата ѝ поредна победа дойде над Екатерина Александрова. Рускинята успя да вземе само три гейма в мач, продължил 49 минути – 6-2 6-1.

Световната №3 вкара 70% от началните си удари и много трудно даваше точки на опонентката си в своите подавания. В същото време спечели 68% от разиграванията на втори сервис на Александрова и стигна до комфортна победа.

Екатерина все пак успя да пробие веднъж опонентката си за 1-2 във втората част, но след това до края на двубоя не взе нито гейм.

Сестрата на Каролина, Кристина Плишкова също постигна чист успех, макар нейната съперница да бе далеч по-ниско класирана. Световната №69 се наложи със 7-5 6-4 над 809-ата в света Линда Фрухвиртова – 15-годишен местен талант.

Тийнейджърката се представи впечатляващо, въпреки че почти не можеше да разчита на началния си удар. Завърши с 49% вкаран първи сервис и въпреки това издържа над час и половина срещу представителката на топ 100.

Последният мач за деня беше между Маркета Вондроушова и Барбора Крейчикова – 18-ата в света се наложи с 6-4 6-2 без затруднения.