Абу Даби: Путинцева отстрани Андреску, Плишкова с победа за 47 минути

Квалификантката Юлия Путинцева отстрани Бианка Андреску след 7-6(2), 6-2 в мач от първи кръг на WTA 500 турнира в Абу Даби.

В първия мач помежду им на ниво WTA, световната №45 имаше нужда от час и 40 минути, за да достигне до победата срещу шампионката от US Open 2019.

Путинцева реализира 5 от 9-те си възможности за пробив, направи 21 уинъра и 16 непредизвикани грешки.

6 от първите 8 гейма в мача бяха спечелени от тенисистката на ретур. Постепенно двете повишиха нивото на сервис, за да се стигне до тайбрек. В него Путинцева използва прекрасно къси топки и слайсове, за да поведе с 6-0.

Тя продължи по този начин и във втория сет, в който поведе с 4-0 гейма. При 6-2 представителката на Казахстан спаси брейкбол и успя да затвори мача.

За нея следва мач срещу поставената под №6 Беатрис Хадад Мая, която победи Мари Боузкова след 4-6, 6-3, 6-0 за 2 часа и половина.

Впечатляваща победа записа Каролина Плишкова, която имаше нужда от едва 47 минути за 6-1, 6-3 срещу Исалин Бонавентур в мач, в който бившата №1 не даде нито една възможност за пробив на съперничката си. Чехкинята ще бъде съперник на Елена Рибакина

Бонавентур зае мястото в турнира на оттеглилата се Гарбине Мугуруса. В последния момент от надпреварата се отказа и друга испанка в лицето на Паула Бадоса. Нейното място в схемата получи Клеър Лиу, която загуби от Людмила Самсонова – 6-3, 2-6, 0-6.