Вандеуей овладя нервите си и изхвърли Радванска. Успех и за Свитолина

US Open, III кргъ
Коко Вандеуей – Агнешка Радванска 7-5 4-6 6-4

Коко Вандеуей и Агнешка Рафванска изиграха нервен мач от III кръг на US Open, а като победителката от корта си тръгна американката след 7-5 4-6 6-4. Световната №22 овладя нервните си изблици в края и съумя да затвори мача, като така за първи път в кариерата си ще играе 1/8-финал на US Open.

Ага проби за 2-0 и затвърди, но показа характерното си непостоянство и допусна брейкове в петия и седмия гейм – 3-4. Коко подпечата моментното си превъзходство, взимайки подаване за 5-3, а при 5-4 сервираше за сета. В непредсказуема част Вандеуей пропусна три сетбола и предаде подаването си – 5-5. Бързо обаче се поправи и поведе – 7-5.

11-ата в света първа се изправи пред брейкбол след почивката, но удържа в продължителен гейм, за да поведе 2-1. На напрежението не се подаде и опонентката ѝ малко по-късно, когато изравни 3-3, наваксвайки от 15-40.

При 30-30 в осмия гейм Вандеуей предугади следващия ход на опонентката си и тръгна предварително към форхенда си, а после с минаващ удар стигна до брейкбол. Полякинята отрази и стигна до геймбол, а в следващото разиграване наказа неубедително воле на опонентката си – 5-4. Нещата много бързо се обърнаха и в следващата част американка се изправи пред сетбол в подаването си и не го спаси – 4-6.

Радванска заличи изоставане от 0-2 в третия сет, но при 0-30 в петия гейм направи двойна грешка. Полякинята стигна до 30-40, но после вкара слаб втори сервис, който даде време на съперничката ѝ да се изтегли на форхенда си и да пласира ретур уинър по правата – 3-2.

Нервите завладяха и двете след това и последваха нови два пробива. При 5-4 Вандеуей сервираше за победата, стигна до мачбол, а в следващото разиграване пласира дълбок бекхенд по диагонала, който Ага не успя да върне.

Следващата съперничка на победителката е Луце Шафаржова.

Напред продължи и Елина Свитолина след победа 6-4 7-5 над Шелби Роджърс.