Анастасия Павлюченкова на втори пореден четвъртфинал на Australian open

Australian open, 1/8 финали
Анастасия Павлюченкова – Анджелик Кербер 6-7(5) 7-6 (4) 6-2

Анастасия Павлюченкова е последната тенисистка, която се класира за четвъртфиналите на Australian open. 30-ата поставена в схемата рускиня намери място сред осемте най-добри в Мелбърн след успех над трикратната шампионка от Големия шлем и 17-а в схемата Анджелик Кербер с 6-7(5) 7-6 (4) 6-2.
В първия сет рускинята поведе с 5-2 след втори пробив от началото на срещата, но след това шампионката от Мелбърн 2016г. направи серия от четири спечелени гейма и дори излезе напред в резултата. Павлюченкова взе подаването си и прати развръзката в тайбрек. Въпреки че в него поведе с 3-0, 30-ата поставена Павлюченкова допусна съперничката и да я догони, да направи два пробива и де вземе подаването си за спечелване на тайбрека, а с това и сета 7-6(5).

Pavlyuchenkova-R4

Във втората част играта вървеше равнойстойно, гейм за гейм, нито една от двете не успя да пробие сервиса на съперничката си. Павлюченкова бе на път да направи първи пробив при 5-4 за нея и да затвори сета, а с това и да изравни резултата в мача, но не успя. Рускинята взе подаването си с разнообразна игра на мрежата и поведе с 6-5, а след това същото макар и трудно стори Кербер, за да изпрати сета в тайбрек. Павлюченкова поведе с 5-2 точки, а след това без проблеми записа 7-4 точки и така изравни сетовете в мача след два часа игра на корта.

В началото на третия сет дойде и първият пробив, с който Павлючевкова поведе, а след това записа още три гейма на сметката си. Кербер взе подаването си и намали аванса на 28-годишната рускиня на 4-1 гейма. Майсторски завършех на разиграването донесе на Кербер първия и пробив, с който направи първа крачка към връщане в мача, но за кратко. Павлюченкова измъкна подаването на германката, а след това бе категорична при спечелването на сета с 6-2, а с това и мача.

Анастасия Павлюченкова ще играе на втори пореден четвъртфинал в Мелбърн и шести от турнир от Големия шлем. Там я чака бившата номер 1 Гарбине Мугуруса, която по-рано днес отстрани Кики Бертенс с 6-3 6-3.