Андрееску разгроми Минен и достигна до осминафиналите

US Open, трети кръг

Бианка Андрееску – Греет Минен 6-1, 6-2

Бианка Андрееску се класира за осминафиналите на US Open след категорична победа над намиращата се на 104-то място в световната ранглиста Греет Минен. Канадката изигра най-силния си мач от началото на турнира и не остави никакви шансове на опонентката си, приключвайки двубоя само за 68 минути.

В следващата фаза Андрееску ще се изправи срещу победителката от мача между Петра Квитова и Мария Сакари.

Световната №7 записа повече асове (2-0) и уинъри (21-17), като в същото време направи два пъти по-малко непредизвикани грешки (11-22). Андрееску оползотвори четири от своите седем възможности за пробив (57%), докато Минен не успя да реализира нито един от четирите си брейкпойнта.

Двубоят започна с гейм на нула за Андрееску, но Минен също спечели първото си подаване и изравни. Белгийката можеше да обърне резултата, но в третия гейм пропусна точка за пробив и позволи на шампионката в турнира за 2019 г. да си върне водачеството.

Това се оказа повратната точка в сета, тъй като от този момент нататък Андрееску контролираше напълно играта. Канадката реализира два поредни пробива, като в същото време спечели подаванията си на нула и по този начин завоюва категорично първия сет с 6-1 след едва 24 минути игра.

Във втората част ситуацията не се промени особено въпреки усилията на Минен. Андрееску проби сервиса на опонентката си, спечелвайки маратонския първи гейм, след което спаси три поредни брейкбола и удвои преднината си. Световната №7 продължаваше да играе все по-агресивно и уверено и успя без особени проблеми да натрупа комфортен аванс от 4-0.

Минен опита да обърне развоя на сета и в седмия гейм спаси мачпойнт, но Андрееску не ѝ позволи да върне нито един от пробивите и съхрани разликата от четири гейма, като по този начин оформи крайното 6-1, 6-2.