Гоф изхвърли Сабаленка в Рим

Internazionali BNL d’Italia, трети кръг

Кори Гоф – Арина Сабаленка 7-5, 6-3

Арина Сабаленка бе в серия от 7 поредни победи след трофея в Мадрид, но това не трогна 17-годишната Кори Гоф, която след 7-5, 6-3 записа една от най-големите победи в досегашната си кариера.

Американката отново демонстрира, че с всеки изминал турнир става все по-опасна и така достигна до четвъртия си четвъртфинал през сезон 2021, което ѝ гарантира и ролята на поставена на Ролан Гарос.

На „Пиетранджели“ Гоф изигра много силен мач на сервис, допускайки само един пробив при петте възможности на беларускинята, като на свой ред реализира четири от деветте си брейкбола.

Мачът започна с пробив за световната №35, която в първите си два сервис гейма трябваше да отразява възможности за връщането му. Сабаленка все пак стигна до изравняване в осмия гейм, реализирайки третия си брейкбол от 0-40.

И това не притесни Гоф, която отново бе перфектна като ефективност, реализирайки шанса си за 6-5, след което затвори сета с гейм на 0.

Във втората част предимството на американката вече бе много по-изявено. В целия сет Сабаленка така и не достигна до точка за пробив, като Гоф загуби едва четири точки общо на начален удар, а със серия от четири поредни гейма от 2-3 стигна до успешния край на мача.

На четвъртфинал Гоф очаква победителката от мача между световната №1 Ашли Барти и Вероника Кудерметова.

В топ 8 вече е и Джесика Пегула, която мина лесно през Екатерина Александрова – 6-2, 6-4. За нея следва среща с Надя Подороска или Петра Мартич.