Кийс надделя над Сабаленка и е на 1/4-финал в Берлин

Bett1Open, осминафинал

Арина Сабаленка – Медисън Кийс 4-6, 6-1, 5-7

Медисън Кийс достигна до четвъртфиналите на WTA 500 турнира в Берлин, след като елиминира поставената под №1 Арина Сабаленка в най-очаквания мач от днешната програма. Белорускинята спечели категорично втория сет и изглеждаше, че ще успее да осъществи обрат, но Кийс не позволи това да се случи и записа втора победа в турнира, след като в предходния кръг отстрани Магдалена Фрех (6-3, 6-4).

Следващата опонентка на световната №28 ще бъде победителката от мача между Людмила Самсонова и Вероника Кудерметова.

Кийс регистрира повече асове (8-5) и по-малко двойни грешки (2-7), но въпреки това Сабаленка спечели повече точки на сервис (62-49). За сметка на това обаче американката бе по-резултатна на ретур (42-29), като в хода на мача и двете опонентки реализираха по четири пробива.

Мачът започна по чудесен начин за Кийс, която на два пъти успя да пробие сервиса на Сабаленка и натрупа комфортен аванс от 4-0. Впоследствие обаче белорускинята подобри значително играта си и върна интригата в сета, като намали резултата на 4-3. Кийс успя да прекъсне серията на световната №4, но тя отговори с гейм на нула и отново редуцира пасива си до само един гейм. Американката обаче не позволи на шампионката от турнира в Мадрид да осъществи пробив и спечели подаването си, като по този начин надделя с 6-4 в първия сет.

Сабаленка поведе в началото на втората част, но Кийс също спечели първия си сервис гейм и възстанови равенството. След това обаче белорускинята напълно пое контрола върху играта и направи серия от четири поредни спечелени гейма, повеждайки с 5-1. Оказалият се последен в сета седми гейм бе най-оспорваният в мача. Кийс пропиля три брейкпойнта, но от своя страна Сабаленка пропусна три възможности да спечели сета. В крайна сметка белорускинята реализира четвъртия сетбол, до който достигна, и се наложи с 6-1.

В началото на заключителния сет Сабаленка реализира ранен пробив и поведе с 2-0, но Кийс реагира по най-добрия начин и успя да обърне резултата. Белорускинята обаче прекъсна устрема на своята опонентка и спечели шестия гейм, като впоследствие равенството се запази до 5-5. Именно тогава настъпи големият момент на Кийс. Американката отново взе водачеството, но този път не позволи на Сабаленка да изравни и проби сервиса ѝ, като по този начин триумфира с 6-4, 1-6, 7-5 след точно два часа игра.