Квитова спря Сабаленка в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, втори кръг
Арина Сабаленка – Петра Квитова 4-6, 4-6

Арина Сабаленка е поредното голямо име, което отпадна още във втори кръг на много силния турнир от категория WTA 500 в Дубай.

В дербито на деня беларускинята загуби с 4-6, 4-6 от шампионката в турнира през 2013-а Петра Квитова. Час и 25 минути бяха необходими на чехкинята, за да постигне трета победа от пет мача срещу Сабаленка.

Бившата №2 в света беше с 2 загуби и 4 поражения през 2022-а, заради което се бе смъкнала до №25 в света. Двукратната шампионка от Големия шлем обаче постигна 11-ата си победа над тенисистка в топ 2, за да достигне до първи четвъртфинал през сезона.

Разликата между двете до голяма степен бе в реализирането на шансовете за пробив. Квитова постигна 4 пробива от 8 възможности спрямо 2 от 5 за настоящата №2 в света.

В първия сет Сабаленка успя да върне допуснатия ранен брейк, но Квитова отнво пое контрола с пробив за 4-3. Впоследствие при 5-4 отлични сервиси ѝ донесоха три сетбола, а третият бе реализиран с бекхенд, който доведе до грешка на съперничката.

Във втория сет Квитова бе тази, която се възстанови от допуснат ранен пробив, след който отново взе подаването на беларускинята за 4-3, а със серия от уинъри от двете страни на корта достигна до победата.

На четвъртфинал тя ще срещне Йелена Остапенко, която днес отстрани №6 в схемата Ига Швьонтек. Квитова има 4 победи от 7 мача срещу латвийката.

Победа записа и другата чехкиня Маркета Вондрушова, която даде само два гейма на Варвара Грачова – 6-2, 6-0.

Онс Жабур също е в топ 8 след убедителното 6-3, 6-1 над четвъртфиналистката от Australian Open Джесика Пегула.