Сабаленка е в трети кръг на АО след нова чиста победа

Australian Open, втори кръг

Арина Сабаленка – Дария Касаткина 7-6(5), 6-3

Световната №7 Арина Сабаленка се класира за трети кръг на Откритото първенство на Австралия след победа в два сета над Дария Касаткина. Белорускинята продължи силното си представяне от началото на турнира и не загуби сет във втори пореден мач.

В следващата фаза Сабаленка ще се изправи срещу 69-ата в света Ан Ли.

Първата ракета на Беларус бе по-агресивна на сервис и записа повече асове (7-1), но и направи повече двойни грешки (6-3). Решаващи за успеха на Сабаленка се оказаха реализираните точки за пробив. Тя оползотвори пет от седемте си брейкпойнта, докато Касаткина се възползва от три от своите четири възможности.

Сабаленка първа успя да вземе преднина в мача, но Касаткина осъществи обрат, след като в следващите три гейма даде само една точка на своята опонентка. Шампионката от турнриа в Абу Даби намали пасива си, но нейната опонентка възстанови разликата от два гейма при 4-2.

Световната №7 обаче реализира пробив и изравни, а в деветия гейм спаси брейкпойнт на Касаткина о постигна пълен обрат, повеждайки с 5-4. Касаткина обаче отговори с два поредни гейма на нула, след което Сабаленка изравни за 6-6 и така се стигна до тайбрек.

В него Сабаленка осъществи обрат от 1-2 до 5-2, но Касаткина спечели три безответни точки и изравни резултата. Веднага след това обаче белорускинята стигна до сетбол, който успя да реализира и спечели оспорвания първи сет със 7-6(5) след 56 минути игра.

Вторият сет започна с гейм за Касаткина, но Сабаленка взе инициативата след като проби за 3-1. Рускинята върна пробива и възстанови равенството, но това не трая дълго. Сабаленка успя още два пъти да пробие сервиса на своята опонентка и спечели слвдващите три гейма, оформяйки крайното 7-6(5), 6-3 след час и половина на корта.