Сабаленка не остави шансове на Марино и е на четвъртфинал

National Bank Open, осминафинал

Арина Сабаленка – Ребека Марино 6-1, 6-3

Арина Сабаленка продължи доброто си представяне на турнира в Монреал с убедителна победа над представителката на домакините Ребека Марино. Световната №220 се превърна в сензацията на турнира, след като елиминира Медисън Кийс и Паула Бадоса, но белоруската звезда се оказа непреодолимо препятствие за нея.

В следващата фаза Сабаленка ще играе срещу победителката от мача между Виктория Азаренка и Мария Сакари.

Световната №3 имаше сериозно предимство по отношение на спечелените на сервис точки (37-23), като освен това беше по-резултатна и на ретур (22-17). Сабаленка се възползва от четири от своите осем възможности за пробив (50%), докато Марино не успя да реализира нито един от своите пет брейкпойнта.

Сабаленка започна вихрено мача, записвайки два поредни гейма на нула, след което спаси четири точки за пробив и увеличи преднината си на 3-0. След почивката първата ракета на Беларус продължи да доминира и записа нов пробив, след който поведе с 5-0 и на практика реши сета. Марино върна един гейм, но Сабаленка спечели следващото си подаване и приключи първата част при 6-1 в своя полза след едва 26 минути.

Във втория сет Марино оказа доста по-сериозна съпротива и на три пъти поведе в резултата, но Сабаленка не ѝ позволи да запише пробив и неизменно успяваше да изравни. Белорускинята осъществи пълен обрат, като спечели седмия гейм, след което затвърди брейка и увеличи аванса си на 5-3. Марино опита да обърне развоя на сета и спаси първия от двата поредни мачбола, пред които бе изправена, но Сабаленка не допусна грешка при втората си възможност и триумфира с 6-1, 6-3 след точно един час игра.