Аруабарена е шампионката в Сеул след странен финал, включващ два сета на нула

Korea Open, финал

Лара Аруабарена – Моника Никулеску 6-0 2-6 6-0

Лара Аруабарена е новата шампионка на турнира Korea Open в Сеул след странен финал срещу Моника Никелуску, в който испанката загуби сет, но не даде нито гейм в другите два и с два „лешника“ стигна до титлата.

Въпреки резултата, в първата част драма не липсваше  – всеки един от първите три гейма бе маратонски и мина през дюс, но Аруабарена постигна двоен пробив, спасявайки по пътя два брейкбола в собственото си подаване, и отвори преднина от 3-0.

Геймовете до края на сета също вървяха точка за точка, но испанката успя по някакъв начин да измъкне всеки един от тях и много скоро светлинното табло показваше резултат 6-0.

Опитната Никулеску измъкна първия гейм във втората част от ситуация 15-30 и това й даде необходимото самочувствие. И двете тенисистки не сервираха добре и сетът беше изпълнен с пробиви, но румънката взе подаването на своята опонентка на три пъти – в геймове №4, 6 и 8 и зрителите в Сеул с нетърпение очакваха решителната трета част.

В нея сякаш всичко приключи още след първите два гейма – Аруабарена проби на старта, а след това отрази два брейкбола и след пореден маратонски гейм поведе с 2-0.

Това прекърши съпротивителните сили на Никулеску, която записа едва пет точки до края на мача, и трябваше да понесе втори загубен сет на нула.

Това е втори подобен случай в WTA през този сезон, след като и Симона Халеп записа „двоен лешник“ срещу Анастасия Севастова на финала в Букурещ през лятото, но тогава латвийката не можа да се добере до сет и загуби след само 46 минути игра.

Титлата е втора в кариерата на 24-годишната Аруабарена, а предишната бе в Богота преди четири години.