Азаренка даде сет на Стосър, но се класира за 1/4-финалите

BNP Paribas Open, 1/8-финал
Виктория Азаренка – Саманта Стосър 6-1 4-6 6-1

Саманта Стосър е сред удобните съпернички на Виктория Азаренка и затова говореха осемте победи в 9 мача срещу австралийката преди сблъсъка между двете на осминафиналите в Индиън Уелс. Вика, която постепенно възвръща формата си, отново преодоля ветеранката – 6-1 4-6 6-1 и намери място сред последните 8 на турнира в калифорнийската пустиня.

В първия сет на практика интрига нямаше. Вика проби на два пъти и спечели 5 поредни гейма, за да затвори частта. Азаренка караше съперничката да се движи постоянно и често се стигаше до грешки от форхенда на австралийката.

Но във втория сет ролите се размениха. Стосър взе първия гейм, след което проби на нула. С още един страхотен гейм тя поведе с 3-1, а малко по-късно изравни сетовете след оспорван гейм, който приключи с бекхенд лоб уинър.

Саманта обаче не успя да използва инерцията си и в решителната част, в която Азаренка се фокусира и отново не ѝ  остави шансове. Вика дръпна набързо с 4-0, след което австралийката успя да вземе един гейм, но той се оказа нейният последен в мача.

За беларускинята предстои четвъртфинал срещу представящата се много силно в Индиън Уелс Магдалена Рибарикова. Световната №97 спечели първия сет с 6-2 и поведе с 2-0 във втория, когато Роберта Винчи взе решение да се откаже.