Азаренка не пожали и Крауфорд и ще играе финал срещу Кербер в Бризбън

Brisbane International, полуфинали
Виктория Азаренка – Саманта Крауфорд 6-0 6-3

Виктория Азаренка профуча през поредна съперничка и вече е финалистка в Brisbane International след 6-0 6-3 над квалификантката Саманта Крауфорд за 70 минути. Бившата №1 в света отпусна едва 13 гейма на противничките си по пътя към втория си финал в Бризбън след титлата през 2009 година.

Вчера Азаренка даде само три гейма и на Роберта Винчи, а в един момент треньорът на италианката призна, че беларускинята играе като богиня. Крауфорд наниза шест поредни победи в Бризбън, като серията на американката започна от успех над Цветана Пиронкова, но днес разликата в класите беше огромна.

Вика имаше един труден сервис гейм в откриващия сет, в който трябваше да отразява брейкпойнт, за да поведе с 4-0, но извън него загуби едва четири точки. Бившата №1 поведе скоростно с 4-1 след почивката и без особени затруднения си осигури място на финала.

Нейна съперничка ще е Анджелик Кербер, която също не се затрудни с Карла Суарес Наваро и спечели с 6-2 6-3. Германката няма победа в пет двубоя срещу Азаренка до момента.