Aзаренка с драматичен успех на старта в Сан Хосе, предстои ѝ мач с Мугуруса

Mubadala Silicon Valley Classic, първи кръг
Виктория Азаренка  – Катерина Бондаренко 6-3 6-7(7) 7-5

Виктория Азаренка трябваше да се бори два часа  и 34 минути, за да започне с победа на турнира в Сан Хосе. Бившата водачка в ранглистата постигна труден успех над Катерина Бондаренко с 6-3 6-7(7) 7-5, макар да имаше два мачбола още във втория сет.

Началото бе чудесно за Азаренка, която бързо поведе с 4-0 гейма и впоследствие затвори първата част при 6-3.

Във втория сет обаче нещата не изглеждаха толкова добре за състезателката от Беларус. Бондаренко поведе с два пробива за 5-2 и на два пъти сервираше за равенство, но бившата №1 изравни и дори стигна до два мачбола, в дванадесетия гейм, преди да се стигне до тайбрек. В него двете си размениха по 3 точки от посрещане до 6-6 и Вика отново стигна до мачбол, но при 7-8 изгуби подаването си и резултатът бе равен – 6-3 6-7(7).

Третата част отново започна лошо за Азаренка, която изостана с 0-2, но съумя да постигне обрат и ще играе срещу първата поставена Гарбинье Мугуруса във втори кръг.

Мадисън Кийс също научи първата си опонентка. Айла Томлянович се справи с квалификантката Джорджина Гарсия-Перес с 6-4 6-1, за да си осигури среща с втората в схемата.

Други резултати: Даниеле Роуз Колинс – Даниеле Лао 7-6(2) 6-3, Мария Сакари – Кристина Макхейл 6-2 6-2, София Кенин – Вероника Чепеде 6-4 6-4.