Бачински спря Винъс и ще играе четвъртфинал с Бертенс

Ролан Гарос, осминафинали
Тимеа Бачински – Винъс Уилямс 6-2 6-4
Кики Бертенс – Мадисън Кийс 7-6(4) 6-3

Тимеа Бачински и Мадисън Кийс укротиха американското нашествие към четвъртфиналите на Ролан Гарос с двусетови победи съответно над Винъс Уилямс (6-2 6-4) и Мадисън Кийс (7-6(4) 6-3). Действащата шампионка Серина Уилямс все пак успя днес да си осигури място сред последните осем в турнира, където вече е Шелби Роджърс, която ще има изключително тежка задача срещу Гарбине Мугуруса.

Бачински достига четвъртфиналите за трети път от последните пет турнира от Големия шлем и успехът и над Уилямс до голяма степен не е изненадващ. Винъс откри мача с пробив за 2-0, само че швейцарката поведе с 0-30 на сервис на съперничката след чудовищно класен лоб, който сякаш даде начало на обрата и след шест поредни гейма до 6-2, сетът отиде на сметката на световната №9.

Бачински проби веднага след почивката и макар да загуби подаването си за 3-3, веднага направи рибрейк и повече не погледна назад до крайното 6-2 6-4. Швейцарката ще се изправи срещу Кики Бертенс, която продължи страхотната си серия на клей с 11-а поредна победа със 7-6(4) 6-3 над Мадисън Кийс.

Шампионката от турнира в Нюрнберг поведе с пробив за 3-2 гейма, само че при 5-4 се препъна на последното стъпало и след рибрейк се видя принудена да играе тайбрек. Бертенс изтръгна победата със серия от три поредни точки от 4-4 до 7-5. Един пробив реши спора и след почивката, когато холандката удари за 3-1 гейва и до края не даде на Кийс нито една възможност да върне брейка.