Бадоса започна участието си в Чарлстън с чиста победа

Credit One Charleston Open, втори кръг

Паула Бадоса – Ана Бондар 6-1, 6-4

Паула Бадоса записа двусетов успех над световната №73 Ана Бондар в първия си мач на WTA 500 турнира в Чарлстън. След като нямаше особени проблеми в първия сет, испанката бе сериозно затруднена във втория, но въпреки това не допусна изненада и се класира за осминафиналите.

Там Бадоса ще се изправи срещу 89-ата в ранглистата Клеър Лиу.

Едиснтвеният ас в мача бе дело на испанката, която спечели 63% от точките си на първи сервис (25/40). Бадоса реализира четири от десетте си точки за пробив (40%), докато Бондар оползотвори единствения брейкпойнт, до който достигна.

Мачът започна с гейм на нула за Бадоса, но след това Бондар спаси брейкпойнт и изравни. Това обаче се оказа само временно колебание за втората поставена, която от този момент нататък пое напълно контрола върху сета. Бадоса подобри значително представянето си и наложи непосилно за своята опонентка темпо, като по този начин направи серия от пет поредни спечели гейма и надделя категорично с 6-1 в първата част.

Във втория сет обаче Бондар оказа много по-сериозна съпротива. Двете си размениха по един пробив, след което равенството се запази при 4-4. Макар да пропусна четири брейкпойнта в маратонския девети гейм, Бадоса успя да пробие отново и да си върне водачеството благодарение на няколко отлични атаки с бекхенд от основната линия. Бондар се бори докрай и спаси първия от двата мачбола, до които испанката достигна, но при следващия си шанс световната №3 беше безкомпромисна и оформи крайното 6-4, 6-1 след 1 час и 41 минути на корта.