Барбора Крейчикова записа нова победа в Прага

Livesport Prague Open, четвъртфинал

Барбора Крейчикова – Катерина Синякова 6-3, 6-0

Барбора Крейчикова продължи силното си представяне на турнира в Прага и се класира за полуфиналите на надпреварата след убедителна победа над своята сънародничка Катерина Синякова. Шампионката на Ролан Гарос надигра категорично своята опонентка и спечели сблъсъка само за 64 минути.

Следващата опонентка на чехкинята ще бъде намиращата се на 147-мо място в световната ранглиста Шиню Уанг.

И двата аса в мача бяха дело на Крейчикова, като освен това шампионката на Ролан Гарос направи само една двойна грешка, докато тези на опонентката ѝ бяха девет. Световната №13 имаше сериозно превъзходство при спечелените на ретур точки (31-15), като освен това беше по-резултатна и на сервис (32-25). Третата ракета на Чехия реализира пет от седемете си точки за пробив (71%), докато Синякова оползотвори един от двата брейкпойнта, до които достигна (50%).

Крейчикова спечели откриващия гейм, но Синякова възстанови равенството. Световната №13 обаче отново излезе напред в резултата, след което осъществи обрат от 15-40 и реализира първия пробив в мача, увеличавайки аванса си на 3-1.

Синякова обаче също проби, след което затвърди брейка с гейм на нула и изравни резултата при 3-3. Крейчикова обаче прекъсна серията на опонентката си, а впоследствие поведе с 5-3. Синякова можеше да върне интригата, но в деветия гейм пропусна сетбол и това позволи на нейната опонентка, а заедно с него и сета с 6-3.

Крейчикова продължи да доминира и проби още в началото на втория сет, след което записа два поредни гейма на нула, натрупвайки комфортен аванс от 3-0. Третата ракета на Чехия запази добрия си ритъм и не даде повече геймове на опонентката си до края на мача, като по този начин надделя категорично с 6-3, 6-0.