Бартел отрази 9 мачбола на Радванска, но на 10-ия се предаде

Qatar Total Open, първи кръг
Агнешка Радванска – Мона Бартел 3-6 6-3 7-5

Агнешка Радванска записа седмата си победа от 10 мача през 2018 г., елиминирайки Мона Бартел след 3-6 6-3 7-5 в първия кръг на турнира в Доха.

Следващата съперничка на Радванска ще бъде победителката от двубоя между Петра Квитова и Чаала Буюкачкай.

Мачът на полякинята срещу Бартел продължи почти два часа и половина и предложи доста обрати. Ага проби първа за 3-2 в първия сет, но германката осъществи моментален рибрейк, а с още един пробив за 5-3 си помогна да спечели частта.

Вторият сет премина изцяло под диктовката на Радванска, която взе две подавания на Бартел и дръпна с 4-0. 75-ата в света успя да върне само единия брейк и резултатът бе изравнени.

В решителната част полякинята проби рано за 2-1 и затвърди, а когато взе отново подаването на Бартел за 5-2, всичко изглеждаше решено.

Радванска обаче пропусна два мачбола от 40-15 в осмия гейм, а след това още четири в деветия при сервис на Бартел.

При 5-4 Ага отново застана на линията да сервира за мача, но така и не успяваше да направи последната крачка и съперничката й навакса и втория пробив.

Поредицата от брейкове продължи с четвърти пореден и от третия си опит на собствено подаване Радванска най-накрая успя да затвори мача от десетия си мачбол. Тя дръпна с 40-0, но Бартел достигна до дюс. Последваха две точки за полякинята и тя най-после се пребори за успеха.