Младенович на полуфинал в Хертогенбош, Бенчич отново с трудна победа

Ricoh Open, четвъртфинал

Белинда Бенчич – Виктория Голубич 7-6(6)  7-6(2)

Тежките срещи на Белинда Бенчич в Хертогенбош продължават. След като едвам премина втори кръг, швейцарката изпита и трудности срещу сънародничката си Виктория Голубич, но все пак успя да я победи с резултат 7-6(6)  7-6(2) . Статистическите показатели и на двете бяха почти идентични по време на мача и много малки неща направиха разликата.

Двете тенисистки си размениха по три пробива в първия сет и това направи срещата напълно непредвидима, така се стигна и до тайбрек. В него Голубич поведе с 6-4 и разполагаше с два сетбола, но допусна обрат 8-6 и загуби сета.

След почивката Бенчич и Голубич най-накрая започнаха да печелят подаванията си. Световната №8 поведе с 4-2 след пробив, но не успя да го затвърди. Така във втория сет също се стигна до тайбрек, в който се повтори сценария от по-рано в срещата – Белинда Бенчич драстично повиши качеството на тениса си и спечели мача.

Кристина Младенович победи Елизе Мертенс в два сета – 7-5 6-3. Младата французойка от сръбски произход демонстрира стабилен тенис, игра концентрирано и именно затова спечели мача.

Гледайки началото на мача, човек би си помислил, че изходът от срещата е непредвидим. Белгийката дори проби при резултат 2-2 и затвърди брейка си. В следващите шест гейма обаче тя взе само един и заради този спад в играта си даде първия сет на своята опонентка.

Още в първия гейм на втория сет Младенович даде два брейкбола на съперничката си и тя се възползва. След това Мертенс не даваше индикации, че ще се пречупи в някой важен момент, както направи първия сет, но точно това стана. При изоставане от 3-1 младата французойка превключи на високи обороти, печелейки следващите пет гейма за 6-3, а с това намери място и на полуфиналите.

По-рано през деня Мадисън Бренгъл победи Катерина Козлова с резултат 7-5 6-4, а Коко Вандевеге отсстран от турнира Евгения Родина с 6-2 6-2.