Бенчич отпадна, Сабаленка загуби само 2 гейма

Белинда Бенчич е една от най-добрите тенисистки в WTA тура от началото на 2023-а, но отпадна още след първия си мач на турнира в Индиън Уелс. Тя бе победена от сънародничката си и партньорка на двойки Жил Тайхман след 3-6, 6-3, 6-3.

Подобни проблеми нямаше за Арина Сабаленка. Шампионката от Australian Open победи Евгения Родина след 6-2, 6-0 за 66 минути на корта. За нея следва мач срещу Леся Цуренко, която победи Дона Векич с 2-6, 6-2, 6-2.

Напред продължават още две шампионки от Големия шлем – Йелена Остапенко и Барбора Крейчикова. Латвийката победи Александра Саснович след 7-5, 3-6, 6-2. Крейчикова пък даде само 3 гейма на Даяна Ястремска за 6-1, 6-2.

В трети кръг вече е и Петра Квитова, която не загуби сет срещу дъщерята на Хана Мандликова, Елизабет Мандлик – 6-1, 7-5.