Бенчич стартира с убедителна победа в Люксембург

Luxembourg Open 2021, осминафинал

Белинда Бенчич – Зарина Диас 6-1, 6-3

Олимпийската шампионка Белинда Бенчич започна участието си на WTA 250 турнира в Люксембург с двусетов успех над световната №105 Зарина Диас. Швейцарката показа известни колебания във втория сет, но в останалата част от двубоя доминираше напълно и стигна до победата след едва 58 минути игра.

На четвъртфиналите Бенчич ще се изправи срещу Людмила Самсонова в повторение на финала на турнира в Берлин, който завърши с успех за рускинята.

Основен фактор за победата на световната №12 бе значителното ѝ превъзходство по отношение на спечелените на ретур точки (27-11), като в същото време първата ракета на Швейцария беше по-резултатна и на сервис (29-24). Диас реализира единствената възможност за пробив, до която достигна, но това не бе достатъчно, тъй като Бенчич оползотвори пет от своите 13 брейкпойнта (38%).

Диас спечели откриващия гейм на нула, но Бенчич върна жеста, след което обърна резултата, записвайки първия пробив в мача. Швейцарката започна да демонстрира все по-офанзивна игра, докато нейната опонентка разчиташе на стабилна игра в защита и евентуални грешки на олимпийската шампионка. Те обаче не бяха никак много в първия сет и швейцарката се наложи категорично с 6-1.

Бенчич продължи силната си серия и поведе в началото на втората част, но веднага след това Диас реализира единствения си пробив в мача и направи резултата 2-1 в своя полза. Изглеждаше, че казахстанката ще окаже доста по-сериозна съпротива на първата в схемата, но това не се случи. Бенчич бързо преоткри ритъма, в който изигра предходния сет, и на практика реши двубоя, като осъществи два последователни пробива и натрупа аванс от 5-2. Диас редуцира пасива си, но световната №12 приключи мача с гейм на нула, триумфирайки с 6-1, 6-3.