Бертенс разгроми Гьоргес и триумфира в Чарлстън

Volvo Car Open, финал

Кики Бертенс – Юлия Гьоргес 6-2 6-1

Дългият неделен ден в Чарлстън приключи с титла за Кики Бертенс. Холандката имаше нужда от малко повече от час, за да надделее над Юлия Гьоргес с 6-2 6-1, което й донесе четвъртата победа в турнири на WTA и трета за последните 11 месеца.

Поради лошото време и честите превалявания в Чарлстън и Бертенс, и Гьоргес трябваше да изиграят полуфиналните си срещи в същия ден, в който бе предвиден и двубоят за титлата. Холандката спаси мачбол и измъкна трилър срещу Мадисън Кийс по-рано днес, докато Гьоргес имаше нужда от само 25 минути, за да довърши започнатото срещу Анастасия Севастова, след като техният мач бе прекъснат при 4-4 в първия сет.

Въпреки това световната №27 Бертенс изглеждаше по-свежа и отвори ранен аванс от 3-1 гейма, след което приключи първата част за половин час, спасявайки два брейкбола на своята опонентката по пътя.

Сценарият във втория сет не бе по-различен – Бертенс доминираше напълно благодарение на мощта си от основната линия и се откъсна с аванс от 5-0 гейма. Гьоргес успя да спечели само седем точки в тези пет гейма, но все пак избегна „геврека“, отразявайки два мачбола на собствен сервис.

Неизбежното настъпи гейм по-късно – Бертенс взе подаването си на нула и победоносно вдигна ръце. Освен титлата, холандката ще получи и автомобил марка „Волво“ по желан от нея дизайн, като изборът ще бъде осъществен чрез специално мобилно приложение